UKS Dojlidy Białystok, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, TTS Polonia Bytom oraz GMKS Strzelec Frysztak – tak przedstawia się pełna obsada finału tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Polski Mężczyzn. Gospodarza turnieju finałowego wybierze Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Tenisiści stołowi UKS Dojlidy awans do finału wywalczyli podczas zmagań półfinałowych w Zamościu, pokonując miejscowy AUKS Trefl (ostatecznie 3. miejsce w Półfinale) oraz MKS Pogoń Siedlce (2. lokata). Tylko jednego przeciwnika w półfinale mieli pingpongiści z Bydgoszczy, którzy we własnej hali, po bardzo zaciętym pojedynku, zwyciężyli 4:3 superligową drużynę LKS Pogoń Lębork.

Tylko dwa sety w dwóch półfinałowych występach stracili zawodnicy TTS Polonii Bytom. Podopieczni trenera Michała Napierały pokonali w stosunku 4:0 zarówno LUKS MGOKSiR Korfantów (ostatecznie 2. pozycja), jak i UKS Warta Kostrzyn nad Odrą (3. miejsce). W ostatnim półfinale, rozgrywanym we Frysztaku, miejscowy GMKS Strzelec zwyciężył 4:0 TKS Opokę Trzebinia.

Finał Drużynowego Pucharu Polski Mężczyzn zaplanowany został na dzień 23 lutego br. Do Wydziału Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego wpłynęły cztery oferty dotyczące organizacji turnieju – decyzja ws. przyznania organizacji Finału zostanie podjęta niebawem.