KS Galaxy Białystok, MRKS Gdańsk, KS Bronowianka Kraków oraz MKSTS DWSPiT Polkowce – tak przedstawia się pełna obsada finału tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Polski Kobiet. Termin i miejsce rozegrania turnieju finałowego wybierze Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Pierwszoligowe zawodniczki KS Galaxy awans do finału wywalczyły podczas zmagań półfinałowych w Warszawie, pokonując dwie ekipy z Ekstraklasy: KTS Optima Lublin (4:1) oraz LUKS Warmia Lidzbark Warmiński (4:2). Drużynę z Białegostoku do zwycięstwa poprowadził duet Katsiaryna SivakovaDong Rui Fang. Białorusinka wygrała komplet 3 gier indywidualnych, jej partnerka klubowa zanotowała 3 zwycięstwa i 1 porażkę. Ponadto, obie zawodniczki dołożyły po jednym punkcie w grach deblowych w półfinale i finale. W walce o 3. pozycję lublinianki zwyciężyły w stosunku 4:2 gospodynie zawodów, SCKiS Hals Warszawa.

Tenisistki stołowe MRKS Gdańsk triumfowały w półfinale rozgrywanym w Gnieźnie. Wiceliderki 1. Ligi Kobiet (grupa północna) okazały się lepsze zarówno od miejscowego KS Stella (ostatecznie 3. miejsce w turnieju), jak i LUKS Chełmno (2. lokata). Trzy wygrane gry pojedyncze i dwie deblowe zapisała na własne konto Agnieszka Kaczmarek, aktualna liderka ligowego rankingu indywidualnego.

W Łodzi pingpongistki miejscowego MKS Jedynka musiały uznać wyższość ekstraklasowej drużyny KS Bronowianka. Po stronie krakowianek najlepiej punktującą okazała się Paulina Knyszewska, trzykrotnie triumfując w grach indywidualnych i dwa razy w grze deblowej – w parze z Aleksandrą Falarz. Dwa zwycięstwa bez straty seta odniosła Marta Smętek. W meczu o 3. miejsce MKS Jedynka Łódź pokonała bez straty seta UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola.

W ostatnim półfinale, rozgrywanym w Polkowicach, udział wzięły tylko dwa zespoły. Miejscowa drużyna MKSTS DWSPiT uporała się z KS Unia Lubiszyn-Tarnów. W całym meczu gospodynie oddały rywalkom dwa sety.