Indywidualne Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w dniach 23-29 listopada 2021 roku w Houston (Stany Zjednoczone) – poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego.

Potwierdzenie organizacji światowego czempionatu w Stanach Zjednoczonych to bardzo pozytywna informacja. Przypomnijmy, że przez pandemię koronawirusa odwołane zostały m. in. Drużynowe Mistrzostwa Świata w koreańskim Busan. Turniej pierwotnie miał się odbyć w 2020 roku, a następnie został przełożony na 2021 rok. Niestety, ostatecznie podjęto decyzję o odwołaniu zawodów.

– Przez długi czas nie mieliśmy daty tych zawodów, więc komunikat ITTF trzeba traktować jako pozytywną informację. Fakt, że zawody odbędą się w drugiej połowie 2021 roku to dobra wiadomość, ponieważ zależy nam, aby startować w tak prestiżowych turniejach – powiedział Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W Houston złotych medali w grze pojedynczej wywalczonych w 2019 roku w węgierskim Budapeszcie bronić będą Ma Long i Liu Shiwen. Mistrz olimpijski w finałowym pojedynku pokonał Szweda Mattiasa Falcka, a Liu okazała się lepsza od swojej koleżanki z reprezentacji Chen Meng.

Z naszych reprezentantów najlepiej podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata w Budapeszcie zaprezentowali się Li Qian i Jakub Dyjas, którzy dotarli do 1/16 finału w grze pojedynczej.