Oprócz LOTTO Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz, do ćwierćfinału Pucharu Europy awansowały: włoskie kluby Apuania Carrara i Top Spin Messina oraz austriacki Solex-Consult Wiener Neustadt.

W poprzednim tygodniu, o czym informowaliśmy, Wicemistrz Polski wyeliminował w 3 rundzie czeski zespół SKST TESLA Batteries Havířov – 3:1 u siebie oraz 2:3 na wyjeździe.

Do dogrywki doszło w rywalizacji belgijskiej drużyny TTC Sokah Hoboken (w szerokiej kadrze jest Krzysztof Włóczko) z Top Spin Messina. Po porażce 1:3, w rewanżu następnego dnia włoska ekipa triumfowała 3:1 i zgodnie z regulaminem doszło do dogrywki. Klub z Italii triumfował 2:1 – zawodnicy grali pojedynki jednosetowe.

W ćwierćfinale PE jest także Apuania Carrara, która 2-krotnie pokonała Asisa Borges Vall (Hiszpania) 3:0 i 3:1.

W ostatniej parze Solex-Consult TT Wiener Neustad okazał się lepszy od TTC Neu-Ulm Team Euro. W pierwszym spotkaniu austriacki zespół zwyciężył 3:1 (za 3 pkt), a w drugim przegrał 2:3 (za 2 pkt), czyli uzyskał identyczne wyniki jak LOTTO Polski Cukier Gwiazda.

Do 4 wymienionych klubów w 1/4 finału dołączą zespoły, które zajmą 2 miejsca w poszczególnych grupach II rundy Ligi Mistrzów. W tych rozgrywkach walczą Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo.

Ćwierćfinały Pucharu Europy odbędą się pod koniec stycznia 2023 roku.