Z przykrością zawiadamiamy, że 21. stycznia 2022 roku zmarł Edmund Machowski (ur. 8.07.1938), długoletni trener i działacz KS Gwiazdy Bydgoszcz oraz Bydgoskiego i Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

W latach 1979-1986 był Prezesem Bydgoskiego OZTS, a od 1987 do 2012 roku pełnił funkcję działacza i Sekretarza Związku. W latach 1981-85 Edmund Machowski był członkiem Zarządu PZTS.

Wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa. Z powodzeniem prowadził drużynę Gwiazdy Bydgoszcz w rozgrywkach II Ligi. Był też przez wiele lat trenerem Kadr Wojewódzkich Młodzików i Kadetów OZTS.

Od 1980 roku był sędzią państwowym tenisa stołowego. Sędziował setki meczów Superligi, Ekstraklasy i I ligi. Był organizatorem wielu imprez tenisa stołowego.

Za długoletnią działalność został odznaczony m.in. Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, Złotą Odznaką „Zasłużony dla PZTS”, Medalem 80-lecia PKOL, Złotym Medalem „Zasłużony dla KPOZTS” i wieloma innymi odznaczeniami sportowymi i resortowymi.

Cześć Jego Pamięci!