Zwycięstwem Mateusza Żelengowskiego (ZKS Zielona Góra) i Zuzanny Wielgos (Politechnika Rzeszów) zakończył się rozgrywany w Nowym Dworze Mazowieckim pierwszy turniej Grand Prix Polski juniorów w tenisie stołowym.

Triumf Żelengowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim można uznać za niespodziankę. Przedstawiciel klubu z Ziemi Lubuskiej w pierwszym tegorocznym Grand Prix Polski juniorów był bowiem rozstawiony z dziewiątym numerem startowym. W finałowym pojedynku zielonogórzanin ograł Szymona Kolasę (Politechnika Rzeszów, nr 2) 4:3 (11:9, 7:11, 11:8, 3:11, 11:7, 1:11, 11:6). Wcześniej, bo w ćwierćfinale, Mateusz Żelengowski „wyrzucił” z imprezy rozstawionego z „jedynką” Maksymiliana Miastowskiego (Ostródzianka Ostróda).

Na najniższym stopniu podium start w gronie juniorów zakończyli Michał Gawlas (Bogoria Grodzisk Maz.) i Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok). Ten drugi w zawodach był rozstawiony z odległym 46. numerem startowym.

W gronie juniorek pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wielgos z Politechniki Rzeszów. Pingpongistka klubu z Podkarpacia w finale okazała sie lepsza od najwyżej rozstawionej zawodniczki w zawodach – Wiktorii Wróbel (MRKS Gdańsk) 4:2 (5:11, 11:8, 11:6, 13:11, 7:11, 12:10). Podium w rywalizacji juniorek uzupełniły Anna Kubiak (ZKS Zielona Góra) i Anna Brzyska (Kolping Jarosław), czyli odpowiednio czwarta i druga tenisistka stołowa na liście startowej 1. GPP juniorów.

Kolejny turniej Grand Prix Polski juniorów odbędzie się w Ostródzie w dniach 17-19. grudnia.

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-juniorow-21-22