– Wszystkie zawodniczki uczestniczące w niedawnym zgrupowanie w Cetniewie wróciły do macierzystego klubu z konkretnymi zaleceniami – mówi Zbigniew Nęcek, trener kobiecej reprezentacji Polski seniorek.

Pierwszy obóz kadry narodowej w czasie pandemii, w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, był etapem przygotowań do Indywidualnych Mistrzostw Europy, które w dniach 15-20 września odbędą się w Warszawie.

– To było także pierwsze zgrupowanie po długiej przerwie. W związku z pandemią koronawirusa w dniu 13 marca został odwołany turniej główny ITTF Challenge Polish Open w Gliwicach. Dlatego też ostatni raz miałem możliwość współpracować z zawodniczkami reprezentacji Polski podczas turnieju eliminacyjnego do gliwickich zawodów w dniach 11-12 marca. Od tego czasu miałem jedynie możliwość współpracy zdalnej. Większość tenisistek stołowych bardzo starało się w warunkach domowych podtrzymać zwłaszcza dyspozycję fizyczną i co tydzień bardzo dokładnie informowało mnie o zrealizowanych treningach – powiedział Zbigniew Nęcek.

W COS-ie w Cetniewie trenowało 5 zawodniczek przygotowujących się do wznowienia sezonu. – Stopień przygotowania fizycznego zawodniczek był zróżnicowany, ale każda z nich wróciła do macierzystego klubu z konkretnymi zaleceniami – dodał szkoleniowiec.

Selekcjoner drużyny narodowej Biało-Czerwonych dodał, że w związku z odwołanymi turniejami World Tour w Bułgarii i Czechach, poszukuje możliwości współpracy z innymi europejskimi reprezentacjami. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować reprezentację do Indywidualnych Mistrzostw Europy w Warszawie.

– Jeśli tylko pandemia nie umożliwi nam wyjazdów do Czech i na Węgry to właśnie we współpracy z reprezentacjami tych krajów będziemy starali się wspólnie przygotować do Mistrzostw Europy. Kwestie podróżowania są bardzo ważne w przypadku naszej Mistrzyni Europy w singlu z 2018 roku Li Qian. Jestem z nią praktycznie w codziennym kontakcie, ma dobre warunki treningowe w Chinach, jednakże wszyscy musimy pamiętać też, że Li Qian jest matką i po prostu musi połączyć obowiązki sportowe z obowiązkami opieki nad synem. Gdyby nie pandemia, szykowalibyśmy się już na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. A tak musimy szukać możliwości treningów, abyśmy po okresie pandemii mogli wrócić do normalnego sportowego funkcjonowania – mówi Zbigniew Nęcek, który jest również szkoleniowcem najlepszego klubu Ligi Mistrzyń KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.