Piątkowy (24 września) mecz oficjalny z Węgierkami w Budapeszcie będzie rozgrywany systemem obowiązującym w Drużynowych Mistrzostwach Europy, tj. odbędą się spotkania singlowe – mówi Zbigniew Nęcek, trener reprezentacji Polski kobiet przed obozem na Węgrzech i DME w Rumunii. To pierwsza impreza tej rangi od wielu, wielu lat, w której nie wystąpi wieloletnia liderka Biało-Czerwonych Li Qian.

– W sobotę i niedzielę siostry Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn zagrają z numerami 1 i 2 w Grand Prix Polski w Zielonej Górze, a po zawodach dołączą do nas Natalie Partyka i Bajor i udamy się na zgrupowanie na Węgry. Z tamtejszą reprezentacją prowadzoną przez Zoltana Batorfiego współpracujemy od 3 lat i bardzo sobie cenię możliwość trenowania z węgierską ekipą – powiedział Zbigniew Nęcek.

Treningi z kadrą Węgier nasze reprezentantki mają zaplanowane od wtorku. Wśród rywalek w składzie na DME będą zapewne Georgina Pota, Sandra Pergel, Dora Madarasz.

– Jestem bardzo zadowolony, że nasze zawodniczki będą miały zapewniony bardzo dobry trening w ostatnim tygodniu przed rozpoczynającymi się 28 września Drużynowymi Mistrzostwami Europy. Do tego mecz oficjalny, który jest najlepszą formą sprawdzenia formy – dodał szkoleniowiec.

Biało-Czerwone zagrają w Kluż-Napoka w składzie: Natalia Bajor, Natalia Partyka i bliźniaczki Węgrzyn. Niestety zabraknie Li Qian, która jest liderką, najsłynniejszą i najbardziej utytułowaną zawodniczką naszej reprezentacji od kilkunastu lat. Poprowadziła kadrę do wielu sukcesów międzynarodowych i to dzięki „Małej” polski zespół grał w czterech kolejnych Igrzyskach Olimpijskich. W rozgrywkach grupowych DME w Rumunii Polki spotkają się ze Szwecją i Anglią.

– Po powrocie z Igrzysk Paraolimpijskich Natalia Partyka sygnalizowała problemy zdrowotne, zaś Natalia Bajor nie zagrała w dwóch pierwszych meczach Ekstraklasy z powodu silnego przeziębienia. W kolejnych spotkaniach już wystąpiła. Oczywiście od zdrowia zawodniczek będzie zależało, w jakim ustawieniu wystąpimy przeciwko Węgierkom i później zagramy w turnieju w Rumunii – mówił Zbigniew Nęcek.

W GPP, przed wyjazdem do Budapesztu, trener będzie obserwował grę Anny i Katarzyny Węgrzyn, jak również swoich podopiecznych z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Agaty Zakrzewskiej i Aleksandry Michalak. Obie wygrały w tym sezonie po dwie gry w Ekstraklasie, Agata Zakrzewska z Darią Łuczakowską i Julią Tomecką, zaś Aleksandra Michalak z Klaudią Franaszczuk i Julią Furman.