Zbigniew Nęcek, trener reprezentacji Polski kobiet w tenisie stołowym i twórca sukcesów KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, otrzymał Honorową Odznakę za wybitny wkład w pracę Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego oraz rozwój tenisa stołowego w europie i na świecie.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Moja praca wykonywana w Polsce została doceniona przez przedstawicieli innych federacji – mówi Zbigniew Nęcek. Wyróżnienie aktualnemu trenerowi reprezentacji Polski kobiet zostało przyznane podczas kongresu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

Zbigniew Nęcek jest szkoleniowcem Enea Siarki Tarnobrzeg od 1987 roku. W tym czasie zespół przez niego prowadzony wywalczył 29. tytułów Drużynowych Mistrzyń Polski. Z reprezentacją Polski Nęcek pracował trzykrotnie: w latach 1994-1996, 2008-2009 i od 2018 roku do chwili obecnej. Pod jego wodzą nasze zawodniczki wywalczyły m.in. brązowy medal Igrzysk Europejskich w Mińsku i zakwalifikowały się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Oprócz Zbigniewa Nęcka ETTU wyróżniła także Vincasa Franckaitisa (Litwa), Andreja Ojsterseka Urhu (Słowenia) i Joze Urhu (Słowenia).