Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg w tym roku wygrały Ligę Mistrzyń i po raz 28. zdobyły tytuł mistrzyń Polski. „To był najlepszy rok w historii klubu” – powiedział trener kadry narodowej i Enea Siarki Zbigniew Nęcek.

„Wygraliśmy wszystkie mecze. Dotyczy to zarówno spotkań rozegranych w ekstraklasie, jak również meczów w Lidze Mistrzyń. Jesteśmy najlepszą drużyną w Europie. O ten tytuł walczyliśmy od wielu lat” – stwierdził szkoleniowiec.

Według Nęcka, „liderką zespołu od lat jest Han Ying”. „Jest zawodniczką, która w poprzednich latach doprowadzała nas do finału Champions League. Natomiast w tym roku sprawiła, że wygraliśmy ten finał” – zaznaczył trener.

Jednocześnie dodał, że sukces Enea Siarki w rozgrywkach LM to także wielka zasługa Li Qian, Elizabety Samara, a ostatnio dołączyła do nich Wu Yue.

„Zawsze pomocna dla drużyny jest również Wiktoria Pawłowicz. A dla zdobycia tytułu w polskiej ekstraklasie wielkie zasługi ma Kinga Stefańska” – podkreślił Nęcek.

„To są zawodniczki, które należy pochwalić, ale Han Ying jest liderką zespołu” – zaznaczył.

Nęcek zwrócił jednak uwagę, że powtórzenie sukcesu w tegorocznych rozgrywkach LM „będzie trudne”. „Zdecydowanym faworytem jest TTC Berlin, który chce odzyskać tytuł najlepszej europejskiej drużyny. Ma potężny skład. Grającymi tam zawodniczkami można by obsadzić dwa bardzo dobre zespoły” – zauważył trener.

Tenisistki stołowe Enea Siarka wygrały wszystkie spotkania w gr. C i awansowały do ćwierćfinału LM. W najbliższy poniedziałek w Luksemburgu odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych.

Zawodniczki z Tarnobrzega są tegorocznymi triumfatorki Ligi Mistrzyń. Rok wcześniej zajęły trzecią pozycję. Natomiast w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 były drugim zespołem w Europie.

Z kolei po rundzie jesiennej ekstraklasy prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw. W rozgrywkach ligowych podopieczne Zbigniewa Nęcka ostatni mecz przegrały w 2012 roku. Tytuł mistrzyń Polski zdobyły 28 razy.(PAP)