Na przełomie czerwca i lipca ma się odbyć pierwsze po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet. – Wstępnie mamy zaplanowane zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie od 28. czerwca do 5. lipca – mówi Zbigniew Nęcek, trener naszej drużyny.

Zawodnicy i zawodniczki na całym świecie czekają aktualnie na sygnał z Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, która zawiesiła rozgrywanie turniejów międzynarodowych. W najbliższych dniach ITTF podejmie decyzję, czy przedłuży zawieszenie rozgrywania imprez czy zezwoli na zorganizowanie od sierpnia pierwszych zawodów.

– Wraz z dyrektorem sportowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefanem Dryszelem czekamy na wiadomość z ITTF oraz ETTU odnośnie sierpniowych startów. Wstępnie planowaliśmy udział w dwóch turniejach z cyklu World Tour w ostatnim miesiącu wakacji w Czechach i Bułgarii – mówi Nęcek.

Na koniec czerwca i początek lipca wstępnie zaplanowane zostało zgrupowanie naszej żeńskiej reprezentacji. Los kolejnych obozów uzależniony jest od decyzji ITTF. – Bez względu na decyzję Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego zgrupowanie w Cetniewie się odbędzie. Chcę się spotkań z zawodniczkami i wspólnie potrenować. Decyzje o kolejnych akcjach szkoleniowych będą zależne od informacji napływających z ITTF – dodał szkoleniowiec Polek.

Liderka polskiej kadry – Li Qian przebywa od kilku miesięcy w Chinach, gdzie realizuje swój plan treningowy. – Paradoks całej sytuacji polega na tym, że planowaliśmy sprowadzić Li Qian do Polski gdy w Chinach wybuchła pandemia. Teraz to jednak Chiny są bezpiecznym miejsce do trenowania i „Mała” realizuje założenia treningowe – informuje Zbigniew Nęcek, który od wielu lat jest także trenerem Enea Siarki Tarnobrzeg.

Poza Polską przebywa także Natalia Partyka. Mistrzyni paraolimpijska po przerwie wznowiła treningi w Czechach. – Natalia podobnie jak Li, ma bardzo dobre warunki do treningów. Nasza zawodniczka realizuje plan treningowy w nowo otwartym ośrodku szkoleniowym w Czechach – zakończył Zbigniew Nęcek.