Jarosław i Białystok gościły w ostatnich dniach młodych tenisistów stołowych z ośrodków Polskiego Związku Tenisa Stołowego. To właśnie w tych miastach zostały zorganizowane czterodniowe zgrupowania.

Pierwszy obóz odbył się w Jarosławiu na Podkarpaciu, gdzie oprócz zawodników miejscowego ośrodka, trenowali także przedstawiciele ośrodków z Krakowa i Księginic. – Konsultacja polegała na kontroli umiejętności zawodników oraz trenerów ośrodkowych – mówi Mateusz Czernik, trener reprezentacji Polski kadetek. – Każdy z zawodników musiał zaliczać poszczególne testy i zadania. Etapy miały swoją liczbę, która określała trudność ćwiczeń i poziom umiejętności zawodnika. Trenerzy dla każdego uczestnika obozu układali indywidualny plan ćwiczeń – dodaje Czernik, który na co dzień pracuje jako szkoleniowiec w jarosławskiej drużynie.

Kilka dni po zgrupowaniu w Jarosławiu, podobna akcja szkoleniowa odbyła się w Białymstoku. W stolicy Podlasia trenowali reprezentanci ośrodków z Lubonia, Grodziska Mazowieckiego, Czechowic-Dziedzic i Białegostoku. Zawodnicy szkolili się przez cztery dni w komfortowych warunkach. Podobnie jak w Jarosławiu, także i w stolicy Podlasia przechodzili różnego rodzaju testy. Praca na treningach przebiegała dobrze, a zawodnicy i zawodniczki wyjechali z Białegostoku zadowoleni.

Czterodniowe zgrupowania w Jarosławiu i Białymstoku zostały zrealizowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego w ramach „Programu Rozwoju Ośrodków Tenisa Stołowego” finansowanego przez Ministerstwo Sportu. Pracę trenerów koordynował Jerzy Grycan.