– Zamość jest gotowy do gry w LOTTO Superlidze – mówi Piotr Kostrubiec, trener PWSZ-u Zamość. Jeśli zespół z Lubelszczyzny spełni wymogi licencyjne, to w nowym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Zamościanie od kilku sezonów walczą o awans do LOTTO Superligi. Przed rokiem w meczach barażowych przegrali z Poltarex Pogonią Lębork, a dwa lata temu musieli uznać wyższość Olimpii-Unii Grudziądz. Trzy sezony temu w decydujących meczach podopieczni Piotra Kostrubca musieli uznać wyższość Spójni Warszawa.

– Dla nas awans do LOTTO Superligi to święto. Dawno w naszym regionie nie gościły najlepsze męskie zespoły w Polsce. Zamość i cała Lubelszczyzna są spragnione tenisa stołowego na najwyższym poziomie. Świadczyć mogą o tym chociażby finałowe mecze Pucharu Polski czy starcie finałowe Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka, na których pojawiło się bardzo dużo kibiców – mówi Piotr Kostrubiec.

Przed debiutem w LOTTO Superlidze klub z Zamościa musi spełnić jeszcze wymogi licencyjne. W przypadku dobrze zorganizowanego zespołu z Lubelszczyzny powinna to być jednak formalność. – Jesteśmy gotowi na grę w LOTTO Superlidze, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Przesłaliśmy już zresztą deklarację uczestnictwa w LOTTO Superlidze do biura spółki – informuje szkoleniowiec PWSZ-u.

Skład PWSZ-u Zamość w historycznym awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2019/2020 tworzyli: Marcin Kusiński, Ihor Zavadskyi, Marcin Litwiniuk, Paweł Kozieł i Radosław Chrześcian. Klub z Lubelszczyzny zamierza wzmocnić drużynę jednym zawodnikiem. – Na pewno zostają w naszej ekipie Ihor Zavadskyi, Marcin Litwiniuk i Paweł Kozieł. Z zespołem rozstaje się natomiast Marcin Kusiński. Dodatkowo rozglądamy się za graczem, który będzie naszym liderem w debiucie w LOTTO Superlidze – zakończył Piotr Kostrubiec.