Przed nami trzy ostatnie wakacyjne weekendy, Polski Związek Tenisa Stołowego zachęca do spędzenia ich przy stołach do tenisa stołowego w ramach akcji „Pingpong na Trawie”, która odbędzie się 22 i 29 sierpnia oraz 5 września w Warszawie.

Teren Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz oraz park im. Romana Kozłowskiego na warszawskim Ursynowie, w każdą z wakacyjnych sobót, rozbrzmiewały dźwiękami dobijanej piłeczki pingpongowej i okrzykami radości miłośników aktywnego wypoczynku.

„Tenis stołowy jest dyscypliną łączącą pokolenia. Przy stole naprzeciw siebie stanąć mogą dziadkowie z wnuczętami by wspólnie czerpać radość z uprawiania sportu. Niewiele dyscyplin może pochwalić się taką elastycznością. Pingpong jest doskonałą receptą na długowieczność, utrzymanie ciała i duch w dobrej kondycji. Za sprawą otwartych pikników tenisa stołowego, pragniemy pokazać potencjał naszego sportu oraz zaszczepić pasję do jego trenowania niezależnie od wieku, płci oraz wcześniejszych doświadczeń sportowych” – mówi Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Cykl pikników „Pingpong na Trawie” wystartował 4 lipca 2020 roku. Pikniki odbywały się naprzemiennie na Ursynowie i Żoliborzu, gromadząc co tydzień setki miłośników tenisa stołowego, a także tych, którzy dopiero zaczęli odkrywać piękno tego sportu.

Do końca wakacji odbędą się jeszcze trzy pikniki cyklu „Pingpong na Trawie”:
22 lipca w godzinach 9:00 – 18:00 na terenie OSiR Żoliborz ul. Potocka 1;
29 lipca w godzinach 9:00-18:00 w parku im. Romana Kozłowskiego na Ursynowie;
5 września w godzinach 9:00 – 18:00 na terenie OSiR Żoliborz ul. Potocka 1;

Na uczestników wydarzeń czekać będą takie atrakcje jak:
– nauka gry w tenisa stołowego pod okiem trenerów;
– amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami;
– pojedynki z profesjonalnym robotem serwisowym;
– gry, zabawy i konkursy sprawnościowe;
– zajęcia plastyczne dla najmłodszych;

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, na każdego uczestnika czekają upominki!

Partnerami pikników „Pingpong na Trawie” są: Ministerstwo Sportu, LOTTO, PKN ORLEN, Dzielnica Ursynów, Ośrodek Sportu i Rekreacji Żoliborz oraz Toyota Bielany.