KTS Enea Siarkopol wygrał pierwszy mecz finału Ligi Mistrzyń z TTC Berlin eastside 3:2 i przybliżył się do zdobycia trofeum. Rewanż 8 kwietnia w Niemczech. W tym sezonie tarnobrzeżankom nie zabraknie także wyzwań na krajowych arenach, bowiem walczą o 31 tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski.

Bohaterką niedzielnego spotkania w Tarnobrzegu była grająca od 2014 roku w reprezentacji Monako Yang Xiaoxin. Pokonała Ninę Mittelham 3:0 i Shan Xiaonę 3:1. Punkt zdobyła także Niemka Han Ying po zwycięstwie 3:2 z rodaczką Shan Xiaoną, która doznała dwóch porażek. Mimo kłopotów zdrowotnych Elizabeta Samara z KTS-u dzielnie walczyła z Holenderką Britt Eerland (1:3).

Rewanż odbędzie się w piątek o g. 18:30 w hali sportowej w berlińskiej dzielnicy Marzahn. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka mają zapas punktów za triumf 3:2 przed swoją publicznością oraz korzystny bilans setów 12-9.

KTS Tarnobrzeg zwyciężył w Lidze Mistrzów w 2019 roku. Aby powtórzyć sukces, w Niemczech musi wygrać 3:0, 3:1 lub 3:2. W razie porażki 2:3 dojdzie do tzw. Złotego Meczu.

W polskiej Ekstraklasie zespół prowadzony przez Zbigniewa Nęcka zagra w półfinale 6 maja i 8 maja z Bebetto AZS UJD Częstochowa.

W drugiej parze zmierzą się SKTS Sochaczew i KU AZS UE Wrocław.

Finał krajowych żeńskich rozgrywek 11 maja i 13 maja.