Środowymi spotkaniami Enea Siarka Tarnobrzeg – GLKS Scania Nadarzyn i AZS UE Wrocław – Polmlek Lidzbark Warmiński rozpocznie się faza play off w ekstraklasie tenisistek stołowych. Finalistki zostaną wyłonione w piątek i sobotę.

W półfinałach – systemem mecz i rewanż – rywalizować będą broniący tytułu i najlepszy w sezonie zespół z Tarnobrzega z czwartym w tabeli klubem z Nadarzyna, a także ekipy z drugiej i trzeciej pozycji, czyli pingpongistki z Wrocławia, w składzie z indywidualną mistrzynią kraju Natalią Bajor oraz Lidzbarka Warmińskiego.

KTS Enea Siarka jest 27-krotnym mistrzem Polski. Ostatnią drużyną, która odebrała jej tytuł był… GLKS Nadarzyn w 2006 roku. Tarnobrzeżanki, których trenerem jest Zbigniew Nęcek, odniosły aż 154 ligowe zwycięstwa z rzędu. Ostatnią porażkę poniosły w rozgrywkach 2011/2012 z SKTS Sochaczew. Teraz są zdecydowanymi faworytkami – w fazie zasadniczej zdobyły komplet 36 punktów.

Pierwsze mecze półfinałowe w środę, a rewanże w piątek w Tarnobrzegu i w sobotę we Wrocławiu. Mistrzynie kraju zostaną wyłonione przed mistrzostwami świata, które w Wielkanoc rozpoczną się w Budapeszcie.

Tenis
istki stołowe z Tarnobrzega czeka jeszcze trzeci w ostatnich czterech latach finał Ligi Mistrzyń. Rywalem będzie zeszłoroczny triumfator – Dr. Casl Zagrzeb. Pierwsze spotkanie 3 maja na Podkarpaciu, rewanż 11 lub 12 maja w chorwackiej stolicy.