Pięcioosobowa reprezentacja Polski wystąpi w dniach 9-14 czerwca w turnieju WTT Contender w Zagrzebiu.
W chorwackiej stolicy w singlu rywalizować będą: Katarzyna Węgrzyn, Zuzanna Wielgos, Maciej Kubik, Marek Badowski i Mateusz Zalewski.
W deblu Katarzyna Węgrzyn zgłoszona jest z Tatianą Kukulkovą. Jesienią 2024 roku wraz ze słowacką zawodniczką Natalia Bajor zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w grze podwójnej.
Natomiast w mikście w Zagrzebiu wystartują Marek Badowski i Zuzanna Wielgos.
Dla Zuzanny Wielgos i Mateusza Zalewskiego chorwackie zawody będą sprawdzianem przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w Rumunii.
W WTT Contender wśród rozstawionych singlistów i singlistek są:
– Chińczycy Lin Shidong, Wen Ruibo, Chen Yuanhyu, Niemcy Qiu Dang, Dimitrij Ovtcharov, Słoweniec Darko Jorgić, Koreańczycy An Jaehyun, Oh Junsung, Japończycy Yukiya Uda, Hiroto Shinozuka
– Zhu Yuling z Makau, Japonki Miwa Harimoto, Hina Hayata, Hitomi Sato, Miyuu Kihara, Sakura Yokoi, Miu Hirano, Chinki Chen Yi, Qin Yuxuan.







