Od 16 do 21 sierpnia kobieca reprezentacja Polski, pod wodzą trenera Zbigniewa Nęcka, trenować będzie z kadrą narodową Węgier w Budapeszcie. W zgrupowaniu wezmą udział – Natalia Bajor, Natalia Partyka, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Paulina Krzysiek, Julia Ślązak Agata Zakrzewska i Gabriela Dyszkiewicz.

-Dotychczasowe wspólne, polsko-węgierskie akcje szkoleniowy zaowocowały sukcesami w postaci brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Europy we francuskim Nantes i wywalczenia olimpijskiej, drużynowej kwalifikacji w portugalskim Gondomar, dlatego wraz z trenerem Węgierek Zoltanem Batorfim zdecydowaliśmy się na długofalową współpracę – mówi Zbigniew Nęcek, selekcjoner Biało-Czerwonych.

Wraz z trenerem współpracować będą asystentka Kinga Stefańska oraz specjalista od odnowy i fizjoterapii Aleksander Grickiewicz. Grupa kadrowiczek powiększy się o siostry bliźniaczki Węgrzyn, dla których będzie to pierwsze reprezentacyjne zgrupowanie w czasie pandemii. Mistrzyni Europy w singlu Li Qian przebywa w Chinach i tam przygotowuje się do sezonu.

Polski szkoleniowiec zaznaczył, że bardzo ceni dużą otwartość i fachowość trenera Bartofiego.

– Świetnie układa się współpraca, a nasze zawodniczki mają w Węgierkach bardzo solidne i wymagające sparingpartnerki – przyznał Zbigniew Nęcek.

Niedawno w ośrodku w Havířovie Polki trenowały z Czeszkami i Węgierkami w składzie: Dora Madarasz, Mercedes Nagyvaradi, Bernadett Balint, Orsolya Fehr i Imre Leila. – Teraz do grupy węgierskiej mają dołączyć następne bardzo dobre i doświadczone zawodniczki, takie jak Maria Fazekas i Petra Lovas oraz być może Sandra Pergel, który boryka się z problemami zdrowotnymi. Nasze reprezentantki będą miały z kim popracować w stolicy Węgier – dodał szkoleniowiec.

Polki i Węgierki mają zaplanowane także kolejne wspólne zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, od 7 do 12 września, czyli tuż przed Indywidualnymi Mistrzostwami Europy w Warszawie (15-20 września).

– Jeśli tylko będzie to możliwe, będziemy starali się dotrzeć jeszcze raz do Budapesztu, aby wziąć udział w organizowanym przez Węgierski Związek Tenisa Stołowego międzynarodowym turnieju w dniach 28-29 sierpnia – mówił Zbigniew Nęcek.