21 lat po olimpijskim debiucie, już za tydzień Natalia Partyka wyjeżdża na Paraolimpiadę do Tokio. Debiutowała w Sydney w 2000 roku mając zaledwie 11 lat. Od tego czasu zwyciężyła indywidualnie we wszystkich turniejach paraolimpijskich – w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro.

Na przełomie lipca i sierpnia Natalia Partyka startowała w zawodach indywidualnych i drużynowych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Po krótkiej przerwie wraca na olimpijskie areny w japońskiej stolicy.

W wieku 10 lat Natalia Partyka zdobyła z drużyną złoty medal Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych, a następnie zakwalifikowała się na Igrzyska Paraolimpijskie i jako zawodniczka Startu Radom poleciała do Australii. Warto przypomnieć, że była wtedy najmłodszą reprezentantką Polski, a startowała u boku m.in. 53-letniego wówczas łucznika Tomasza Leżańkiego, Olimpijczyka z Monachium (1972) czy sztangisty Ryszarda Tomaszewskiego (debiutował na Paraolimpiadzie w 1980 roku).

W Sydney zajęła 5 miejsce w singlu i wtedy też poniosła swoją ostatnią porażkę w Paraolimpiadzie. Komplet zwycięstw odniosła w czterech kolejnych paraolimpijskich startach, co oznacza, że jest niepokonana od 21 lat! W Rio wywalczyła też złoto drużynowo.

Przed pierwszym tegorocznym wyjazdem do Azji, gdzie jest niesamowicie uwielbiana, Natalia Partyka uczestniczyła w Mistrzostwach Europy w Warszawie, gdzie w grze mieszanej była krok od medalu z Jakubem Dyjasem. Nasi reprezentanci doszli do ćwierćfinału.

32-letnia Natalia Partyka jest wspaniałą polską ambasadorką tenisa stołowego, a w Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich zanotowała dotąd 9 startów. Ten zbliżający się będzie jej już 10 (!) w karierze.

Natalia Partyka pochodzi z Trójmiasta, trenuje w Gdańsku, a od kilku lat gra w czeskim zespole SKST Stavoimpex Hodonin.