W niedzielę, 13 września Jakub Dyjas wróci po 7-letniej przerwie do polskiej Lotto Superligi. Tego dnia w meczu 1 kolejki jego nowy klub – Dekorglass Działdowo zagra z beniaminkiem Uczelnią Państwową Zamość.

– Od pierwszego meczu zaplanowanego na 13 września będziemy grali w najmocniejszym składzie – zapowiedział Ferdynand Chojnowski, prezes Dekorglassu Działdowo

Klub z województwa warmińsko-mazurskiego wygrał już Puchar ETTU, zdobywał srebrne i brązowe medale w Lotto Superlidze, ale wciąż czeka na 1 tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

– Przed sezonem 2020/21 pozyskaliśmy Jakuba Dyjasa z Liebherr Ochsenhausen i Chorwata Andreja Gacinę z rosyjskiego UMMC Jekaterynburg. W Chorwacji mieszka i trenuje pochodzący z Chin Wei Shihao. Nie będzie problemów z przyjazdem Gaciny i Weia na spotkania ligowe – dodał Ferdynand Chojnowski.

Dekorglass ma bardzo mocny skład i nie ukrywa mistrzowskich aspiracji. Grającym trenerem jest Jirzi Vrablik, a w kadrze są również Xu Wenliang i Kamil Kurowski.

Przełożenie Indywidualnych Mistrzostw Europy w Warszawie – z powodu koronawirusa – sprawiło, że zmieniły się terminy kolejek w Lotto Superlidze. Pierwsza kolejka odbędzie się 13 września, druga 15 września, trzecia 18 września, czwarta 20 września, piąta 25 września, szósta 27 września, siódma 2 października, ósma 4 października itd.

Dla klubów to korzystne rozwiązanie, bowiem w wielu przypadkach będzie można uniknąć podróży zagranicznych zawodników. Dekorglass po meczu z zamojskim beniaminkiem spotka się kolejno z Palmiarnią w Zielonej Górze, Mistrzem Polski Sokołów S.A. Jarosław u siebie i wicemistrzem kraju Dartomem Bogorią w Grodzisku Maz.

Kibice tenisa stołowego w Działdowie i całej Polsce czekają na powrót Jakuba Dyjasa. Wyjeżdżał w wieku niespełna 18 lat, a wraz po 7 sezonach spędzonych w 1 i 2 lidze niemieckiej, jako Mistrz Niemiec oraz srebrny i brązowy medalista Bundesligi, a przede wszystkim srebrny i brązowy medalista (w deblu z Danielem Górakiem oraz w singlu) Indywidualnych Mistrzostw Europy 2016 w Budapeszcie. Obecnie przebywa z reprezentacją Biało-Czerwonych na zgrupowaniu w Sępólnie Krajeńskim. Duet liderów kadry Kuba Dyjas tworzy z Markiem Badowskim z Dartomu Bogorii.