Patryk Pyśk z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki imponował formą na drugim zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów, które odbyło się w Gdańsku. Wychowanek lubońskiego LKTS-u wygrał dwa turnieje kontrolne.

Pyśk udział w drugim zgrupowaniu rozpoczął od zwycięstwa w turnieju indywidualnym. W spotkaniu finałowym reprezentant klubu z Mazowsza pokonał wówczas Szymona Kolasę 3:1. Gracz Dartomu Bogorii nie miał sobie równych także w drugim turnieju kontrolnym, tym razem pokonując w decydującym pojedynku swojego klubowego kolegę – Michała Gawlasa 3:1. Wcześniej, bo w półfinale wygrał z Jakubem Stecyszynem 3:1.

– Patryk potwierdził swoją wysoką dyspozycję wygrywając dwa turnieje z rzędu. Z pewnością z dobrej strony pokazał się także Michał Gawlas, który rywalizację ukończył na drugim stopniu podium – podsumował turniej Patryk Jendrzejewski, trener juniorskiej reprezentacji Polski.

Oprócz Pyśka i Gawlasa na podium turnieju kontrolnego w Gdańsku stanął także Jakub Stecyszyn. Czwarte miejsce zajął Mateusz Zalewski, a piąty sklasyfikowany został Dawid Michna.

Od wtorku w Gdańsku trwa trzecie w okresie wakacyjnym zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 18. Trener naszych młodych zawodników – Patryk Jendrzejewski zapowiedział, że także i tym razem planuje przeprowadzić dwa turnieje kontrolne.