Austriacki zespół Linz AG Froschberg jako ostatni awansował do półfinału Ligi Mistrzyń w sezonie 2022/23. Wcześniej do najlepszej czwórki zakwalifikowały się: broniący trofeum KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, UCAM Cartagena TM (Hiszpania) i Metz TT (Francja).

Po wyjazdowym zwycięstwie 3:2 z Etival Clairefontaine ASRTT, grupowym rywalem Enei Siarkopolu, w rewanżu Linz AG Froschberg triumfował 3:1.

Najlepszymi zawodniczkami drużyny z Austrii dwumeczu były Suthasini Sawettabut 3 pkt (na 3 możliwe) i Sofia Polcanova 3/4. Dwie porażki poniosła Margarita Baltusyte.

W półfinale zespół z Linzu, triumfator Ligi Mistrzyń z 2009 i 2013 roku, spotka się z Metz TT, który wyeliminował jednego z faworytów TTC Berlin eastside – 2:3, 3:1.

W Niemczech miejscowy klub, który wygrywał Champions League 5 razy, wygrał 3:2, lecz w rewanżu we Francji role się odwróciły i lepszy był Metz 3:1. Punkty zdobyły Adina Diaconu, Pauline Chasselin, Maria Tailakova.

W drugiej parze 1/2 finału, jak już informowaliśmy, zagrają Enea Siarkopol Tarnobrzeg i UCAM Cartagena TM.

Natomiast w LM mężczyzn w tym sezonie nie było ćwierćfinałów, ze stratą dla polskich klubów, bo z 2 miejsc awans wywalczyłyby Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo.

W tej sytuacji w półfinale są same niemieckie ekipy: TTC Neu Ulm – Borussia Düsseldorf (15 lutego, rewanż 19 lutego) i Post SV Mühlhausen – 1. FC Saarbrücken TT (14 lutego, rewanż 19 lutego).