Julia Szymczak, Daniel Górak i Tomasz Kotowski wygrali w środę we Władysławowie komplet dwóch meczów fazy grupowej ITTF Challenge Polish Open. Turniej w hali Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo potrwa do niedzieli.

Szymczak zwyciężyła 3:0 Czeszkę Karolinę Mynarovą i 3:1 Camilę Arguelles z Argentyny, Górak pokonał 3:0 Andrija Grebeniuka z Ukrainy i 3:1 Wenezuelczyka Cecilio Correę, a Kotowski odprawił 3:2 Ukraińca Antona Limonowa i 3:0 Rosjanina Denisa Iwonina.

Ze zmiennym szczęściem grali Przemysław Walaszek i Sławomir Dosz. Ten pierwszy okazał się lepszy 3:2 od Niemca Benno Oehme, ale przegrał 2:3 z Aminem Ahmadianem z Iranu. Z kolei Dosz poniósł porażkę 1:3 z Finem Aleksem Naumim i wygrał 3:2 ze Szwajcarem Larsem Poschem.

U kobiet Anna Węgrzyn pokonała 3:1 Greczynkę Elisavet Terpou, a jej siostra Katarzyna uległa Chince Kuai Man 0:3. Ponadto Julia Ślązak zwyciężyła 3:1 Hiszpankę Marinę Niguez.

W grze podwójnej siostry Węgrzyn przegrały 1:3 ze Słowenką Aną Tofant i Bułgarką Marią Jowkową. Z kolei Maciej Kubik i Samuel Kulczycki oraz Marek Badowski i Konrad Kulpa triumfowali po 3:0. Gospodarze turnieju wyeliminowali odpowiednio Christiana Killa i Gillesa Michely’ego z Luksemburga oraz Irańczyków Miada Lotfijanabadi i Ahmadiana.

W turnieju głównym do lat 21 do 1/16 finału awansowały trzy Polki i dwóch biało-czerwonych. Szymczak pokonała 3:2 Chorwatkę Klarę Cakol, Ślązak 3:0 Słowaczkę Nikoletę Puchovanovą, a Katarzyna Węgrzyn 3:2 Rumunkę Andreeaę Dragoman. Jej siostra Anna uległa 2:3 Hiszpance Sofii-Xuan Zhang.

Ponadto w pierwszej rundzie Kubik zwyciężył 3:0 Karima Elhakema z Egiptu, a Kulczycki 3:1 Rosjanina Artura Abusewa. Biało-czerwoni rywalizują także wśród seniorów i w środę wygrali swoje grupowe pojedynki – Kulczycki 3:2 z Ukraińcem Wsiewołodem Brojakowskim, a Kubik 3:0 z Hiszpanem Martinem Pintosem.

Odpadli natomiast Kamil Nalepa i Artur Grela. Ten pierwszy przegrał 2:3 z Rosjaninem Lwem Kacmanem, a Grela 0:3 z Aliaksandrem Chaninem z Białorusi.

Wśród seniorów rozstawieni zostali Natalia Bajor, Katarzyna Grzybowska-Franc, Jakub Dyjas i Badowski, dzięki czemu nie musieli brać udziału w grupowych eliminacjach. Ten kwartet w piątek przystąpi do rywalizacji w turnieju głównym.