W ostatnim meczu rundy jesiennej ekstraklasy tenisistek stołowych zespół Bebetto AZS UJD Częstochowa wygrał z KU AZS UE Wrocław 3:1. Na półmetku z kompletem dziewięciu zwycięstw prowadzi KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

Dwa punkty dla częstochowianek zdobyła ukraińska defensorka Tetiana Bilenko. Pokonała Chinkę Siyu Liu 3:0 i aktualną mistrzynię Polski w singlu Natalię Bajor 3:2. Z kolei Sandra Wabik triumfowała w spotkaniu z mistrzynią Europy juniorek w grze pojedynczej Anną Węgrzyn 3:1.

Jedyny punkt dla wrocławianek w sobotniej potyczce wywalczyła Bajor po zwycięstwie nad Roksaną Załomską 3:0.

W składzie drużyny gości zabrakło siostry Anny – Katarzyny Węgrzyn. Jest ona złotą medalistką MEJ w mikście, zaś niedawno bliźniaczki sięgnęły w deblu po brąz mistrzostw świata juniorek.

W tabeli po pierwszej rundzie prowadzą tarnobrzeżanki, które zgromadziły 26 punktów. Maksymalnej liczby (27) nie zdołały zdobyć, bowiem wygrały z SKTS Sochaczew 3:2 – za 2 pkt. Trzy „oczka” otrzymuje się, tak jak w męskiej superlidze, przy wynikach 3:0 i 3:1.

KTS Enea Siarka wyprzedza o cztery punkty SKTS Sochaczew i o sześć KU AZS UE Wrocław. Na czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem do play off, awansował AZS UJD Częstochowa – 17 pkt. Z kolei na piątą pozycję spadł wicemistrz kraju – Polmlek Lidzbark Warmiński (16).

Pozostałe drużyny walczą o utrzymanie, a w najtrudniejszej sytuacji są Bronowianka Kraków – 5 pkt i ATS east rent Białystok – 4.

Dojlidy Białystok, w składzie z brązową medalistką ubiegłorocznych ME Katarzyną Grzybowską-Franc, zajmują siódmą lokatę – 9 pkt. Reprezentantka Polski wygrała sześć pojedynków, a przegrała cztery.