Dwa medale – srebrny i brązowy wywalczyli reprezentanci Polski podczas rozgrywanego we Władysławowie turnieju WTT Youth Start Contener w grze podwójnej. Srebrny krążek w rywalizacji kadetów wywalczyli Rafał Formela i Mateusz Sakowicz, a w gronie juniorów na najniższym stopniu podium stanęli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Formela i Sakowicz nie byli faworytami zmagań we Władysławowie, ale znakomicie zaprezentowali się w prestiżowych zawodach WTT Youth Star Contender. W całej imprezie młodzi Polacy przegrali jedno spotkanie, w finale z najwyżej rozstawionym duetem – Iulianem Chiritą i Dragosem Alexandru Bujorem 0:3. We wcześniejszych spotkaniach nasi kadeci wyeliminowali m.in. rozstawionych z „dwójką” Rosjan – Ilię Koniukhova i Serafima Orlova.

Ze brązowymi medalami start w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo zakończyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Biało-czerwoni dotarli do półfinału w gronie juniorów, w którym ulegli Danielowi Rindererowi i Kayowi Stumperowi z Niemiec 0:3.

Turniej WTT Youth Star Contender dla kadetów i juniorów rozgrywany był we wtorek i środę. W czwartek czeka nas dzień przerwy. Od piątku do soboty we Władysławowie rywalizować będą kadetki i juniorki.