Zofia Śliwka i Milena Mirecka z Bogorii Grodzisk Mazowiecki mają w dorobku sporo już krajowych osiągnięć, a podczas WTT Youth Star Contender we Władysławowie odniosły pierwszy wspólny międzynarodowy sukces. Zdobyły srebrny medal w grze podwójnej kadetek.

Po turnieju w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo Zofia Śliwka, aktualna Mistrzyni Polski Kadetek w singlu i Milena Mirecka, aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek w singlu, były bardzo zadowolone ze swojego występu. Oto co powiedziały po zawodach:

Zofia Śliwka: – Znamy się dosyć dobrze z Mileną, to nam ułatwiło zgranie oraz komunikację podczas meczów. Naszą mocną stroną było utrzymanie piłki na stole i atak. Zdecydowanie najtrudniejszym meczem był finał z mocnymi, doświadczonymi i bardziej zgranymi przeciwniczkami. Wydaje mi się, że w ostatnim meczu zabrakło zmienności gry, stałyśmy za daleko od stołu, co uniemożliwiło odpowiednie zagranie piłki na stół. Chwilami nieco oddałyśmy pole rywalkom, co skrzętnie wykorzystały.

Milena Mirecka: – W trakcie turnieju naszą mocną stroną było utrzymanie piłki na stole i atak. Największe problemy miałyśmy w finale, ponieważ zawodniczki z Niemiec były lepsze technicznie i bardziej doświadczone. W ostatnim meczu miałyśmy problem z dostosowaniem bloku po ich ataku. Często stałyśmy za daleko od stołu, co uniemożliwiało odpowiednie zagranie piłki na stół. Wydaje mi się, że zabrakło również zmienności, która mogłaby o wiele bardziej utrudnić przeciwniczkom grę.

W COS-ie Cetniewo Polki pokonały Zrinkę Rebic (Chorwacja) i Cristinę Singeorzan (Rumunia) 3:1, w ćwierćfinale Marię Vidakovic i Senę Smailji (Chorwacja) 3:1, w półfinale Aleksandrę Bokovą i Eseniię Shirokovą (Rosja) 3:2. W finale uległy Niemce Annett Kaufmann i Rumunce Biance Mei Rosu 1:3.

Obie zawodniczki Bogorii przyznały, że to był ich pierwszy wspólny turniej międzynarodowy. – Miałyśmy możliwość grania razem w Ogólnopolskim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych oraz w drużynie w Mistrzostwach Polski Młodziczek – stwierdziły.

Zofia Śliwka i Milena Mirecka trenują w klubie Bogoria od prawie 8 lat. Uczęszczają do klasy sportowej. Na co dzień trenują Adamem Białkiem, Pawłem Szelińskim, Zbigniewem Grześlakiem i Pawłem Fertikowskim.

– Moim największym osiągnięciem było zdobycie tytułu Mistrzyni Polski w singlu w kategorii kadetek w Rawie Mazowieckiej w 2021 roku. Jeśli chodzi o sukcesy poza granicami kraju, stanęłam na najwyższym stopniu podium w singlu oraz drużynie na turnieju Olympic Hopes w Czechach w 2019 roku. W tym roku wywalczyłam też brązowy medal w Drużynie na Mistrzostwach Europy w Chorwacji. Teraz mogę dopisać do tej listy także udany występ w parze deblowej z Mileną w Cetniewie – przyznała Zofia Śliwka.

Z kolei Milena Mirecka stwierdziła: – Najważniejszym osiągnięciem dla mnie jest podwójne Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej w kategorii żak i młodzik oraz Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii młodzik. Teraz sukces w grze deblowej z Zosią w Cetniewie, gdzie zadebiutowałam na arenie międzynarodowej.