Aktualny Mistrz Polski Kadetów w grze podwójnej Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka) niestety nie wystąpi w zaplanowanym na 19 i 20 października turnieju WTT Youth Star Contender w COS Cetniewo we Władysławowie. Powodem są względy zdrowotne.

Marcel Błaszczyk był ostatnio w dobrej formie sportowej i zajął 2 miejsce w zawodach Grand Prix Polski Kadetów w Krakowie. W finale przegrał z innym zawodnikiem urodzonym w 2007 roku Rafałem Formelą (MRKS Gdańsk). Tym samym tenisista stołowy pochodzący z Rawy Maz. powtórzył swoje osiągnięcie z marca, również z Krakowa.

W 2020 roku Marcel Błaszczyk podczas MP Młodzików w Krośnie wywalczył brąz indywidualnie oraz złoto w deblu z Dawidem Jadamem (Kolping Jarosław). Z kolei w czerwcu w rodzinnym mieście sięgnął po Mistrzostwo Polski Kadetów w duecie z Dawidem Jadamem, zaś w singlu był w najlepszej ósemce.

Pod nieobecność Marcela Błaszczyka, w turnieju kadetów w WTT Youth Star Contender w hali Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo Polskę reprezentować będą: Rafał Formela, Dawid Jadam, Wiktor Klag, Mateusz Sakowicz, Artur Gromek, Patryk Żyworonek i Samuel Michna.

W zawodach kadetek (22 – 23 października) wystąpią Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Karolina Hołda, Natalia Gaworska, Milena Mirecka, Wanessa Kulczycka i Julia Bartkiewicz.

Trenerami Biało-Czerwonych (zagrają również juniorki i juniorzy) są Alan Woś, Patryk Jendrzejewski, Jakub Perek, Mateusz Czernik, Tomasz Krzeszewski i Maciej Karmoliński.