Pięć miesięcy pozostało do Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w Gliwicach. Pierwszym tegorocznym sprawdzianem dla reprezentantów Polski będzie turniej WTT Youth Star Contender w Tunisie (1 – 5 lutego). Biało-Czerwoni wracają do stolicy Tunezji, gdzie niedawno zdobyli 3 medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata U15 i U19.

W kategorii juniorów w Afryce zagrają: Anna Brzyska, Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia i rozpoczynająca starty w U-19 Natalia Bogdanowicz, a także Mateusz Zalewski i Alan Kulczycki. Nie wystąpi wcześniej zgłoszony Miłosz Redzimski. Wśród kadetów rywalizować będą: Katarzyna Rajkowska, Mateusz Sakowicz, Samuel Michna i Patryk Żyworonek.

W grach podwójnych Polacy wystąpią w następujących składach:

juniorzy
debel: Mateusz Zalewski/Alan Kulczycki, Anna Brzyska/Zuzanna Wielgos, Natalia Bogdanowicz/Rumunka Bianca Mei Rosu, Ilona Sztwiertnia/Belgijka Lilou Massart

mikst: Alan Kulczycki/Ilona Sztwiertnia, Mateusz Zalewski/Anna Brzyska, Natalia Bogdanowicz/Chorwat Borna Petek, Zuzanna Wielgos/Portorykańczyk Oscar Birriel

kadeci
debel: Patryk Żyworonek/Samuel Michna, Mateusz Sakowicz/Słowak Damian Floro, Katarzyna Rajkowska/Czeszka Hanka Kodetova

mikst: Samuel Michna/Katarzyna Rajkowska, Mateusz Sakowicz/Tunezyjka Ela Saidi, Patryk Żyworonek/ Tunezyjka Salma Bouhjar

– Z Chorwatem Borną Petkiem grałam już w turniejach w Czarnogórze oraz Portugalii i mamy w dorobku jedno wspólne zwycięstwo – mówi 16-letnia Natalia Bogdanowicz, która w poprzednim roku zdobyła 5 medali Mistrzostw Europy i Świata U15. W ME wywalczyła złoto w mikście z Arturem Gromkiem i deblu z Rumunką Biancą Mei Rosu, srebro w singlu i drużynowo, zaś w MŚ sięgnęła po brąz w grze mieszanej ze Szwedem Williamem Bergenblockiem.

– W Tunezji zagramy na tej samej sali, co na Mistrzostwach Świata. Ponownie wystąpię z Biancą Mei Rosu w deblu. A co do Williama Bergenblocka, także jest już juniorem. Nie wiem czy nasi trenerzy planują nasze kolejne wspólne starty. Zobaczymy co przyniesie czas, być może znów połączymy siły z Williamem – powiedziała Natalia Bogdanowicz.

W sztabie szkoleniowym kadry Biało-Czerwonych są trenerzy Patryk Jendrzejewski, Maciej Karmoliński, Alan Woś i Mateusz Czernik.

W ramach przygotowań do ME w Gliwicach, polscy tenisiści stołowi wezmą udział m.in. w WTT Youth Contender we Władysławowie.