Dwa brązowe medale wywalczyli w czwartek nasi reprezentanci podczas turnieju WTT Youth Star Contender w Tunezji. Na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej kadetów stanął Patryk Żyworonek, a w grze podwójnej w tej samej kategorii brązowy medal zdobył Mateusz Sakowicz grający w parze ze Słowakiem Damianem Floro.

Z piątki Polaków, którzy wystąpili w głównej drabince juniorów i kadetów, najlepiej zaprezentował się Patryk Żyworonek, który zmagania zakończył z brązowym medalem w kategorii do 15 lat. Na ćwierćfinale rywalizację ukończył Samuel Michna (przegrał z Żyworonkiem), a w pierwszej rundzie swoje spotkania przegrali Mateusz Sakowicz, Mateusz Zalewski i Alan Kulczycki.

Biało-czerwoni w czwartek dwukrotnie stawali na podium. W rywalizacji kadetów w grze podwójnej trzecie miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Sakowiczowi i Słowakowi Damianowi Floro. Polsko-słowacki debel dotarł do półfinału, w którym uległ rumuńskiemu deblowi – Robert Istrate/Robert Podar  2:3.

W piątek w Tunisie rozpocznie się rywalizacja w turniejach gry mieszanej.

Patryk Żyworonek/Samuel Michna – Sandro Cavaille/Nathan Pilard (Francja) 0:3
Damian Floro (Słowacja)/Mateusz Sakowicz – Ahmed El Fehri (Tunezja)/Hong Yu Tey (Malezja) 3:0

2. runda:
Damian Floro (Słowacja)/Mateusz Sakowicz – Ralph Pattison (Anglia)/Tom Wienke (Niemcy) 3:1

półfinał:
Damian Floro (Słowacja)/Mateusz Sakowicz – Robert Istrate/Robert Podar (Rumunia) 2:3