Trzy medale wywalczyli reprezentanci Polski podczas rozgrywanego w Doha WTT Youth Star Contender w tenisie stołowym. Srebrny medal w grze pojedynczej zdobył Maciej Kubik, a brązowy przypadł w udziale Miłoszowi Redzimskiemu. Obydwaj nasi zawodnicy stanęli także na najniższym stopniu podium w grze podwójnej.

W finałowym spotkaniu gry pojedynczej Maciej Kubik (w półfinale Polak pokonał Dariusa Movileanu 3:1), który w rozgrywkach indywidualnych w naszym kraju reprezentuje barwy Dekorglassu Działdowo, przegrał z Feng Yi-Hsinem z Tajwanu 0:3 (9:11, 8:11, 3:11). Ten sam Azjata w półfinale wyeliminował z zawodów drugiego z biało-czerwonych – Miłosza Redzimskiego, który ostatecznie turniej zakończył na trzecim miejscu.

Podopieczni Patryka Jendrzejewskiego stanęli także na podium w turnieju gry podwójnej. Polski duet dotarł do półfinału, w którym przegrał z reprezentantami Australii – Finnem Luu i Nicholasem Lumem 0:3 (7:11, 10:12, 4:11). Warto jednak dodać, że Australijczycy zostali późniejszymi triumfatorami całych zawodów.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.