Na 2 tygodnie przed turniejem WTT Youth Star Contender we Władysławowie, kadetki i kadetów czeka bardzo ciekawy krajowy sprawdzian. W dniach 8 – 10 października zagrają w 1 Grand Prix Polski Kadetów w Centrum Sportu Bronowianka w Krakowie.

Do prestiżowych zawodów w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo zgłoszeni zostali: kadetki – Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Karolina Hołda, Natalia Gaworska, Milena Mirecka, Wanessa Kulczycka i Julia Bartkiewicz; kadeci – Rafał Formela, Marcel Błaszczyk, Dawid Jadam, Wiktor Klag, Mateusz Sakowicz, Artur Gromek, Patryk Żyworonek i Samuel Michna.

Wszyscy zagrają w GPP w Krakowie. Zdecydowana większość kadrowiczów to zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2007-2008. Samuel Michna ma 12 lat (2009), zaś Wanessa Kulczycka i Patryk Żyworonek po 11 lat (2010).

Niedawno odbyły się zawody TOP 16 Kadetów w Grodzisku Mazowieckim, które wygrali Zofia Śliwka z miejscowej Bogorii i Marcel Błaszczyk z Dwójki Rawa Mazowiecka.

– W tych zawodach wygrałem wszystkie 7 gier, ale wcale nie uważam się za faworyta Grand Prix Polski. Pierwsza ósemka 8 zawodników jest bardzo wyrównana – przyznał Marcel Błaszczyk, który w tym sezonie zagrał też w GPP Juniorów (miejsca 17-24) i w meczu 1-ligowej Broni Radom z KTS Gliwice (1:9).

Reprezentanci Polski we Władysławowie zadebiutują w nowym cyklu turniejów pod nazwą WTT Youth Star Contender.

– Uważam, że to bardzo fajny turniej, a dla mnie możliwość sprawdzenia się z zagranicznymi rywalami. Będę mógł zebrać dużo doświadczenia w singlu i deblu. W grze podwójnej występuję od kilku lat z Dawidem Jadamem – dodał uczeń VIII klasy SP nr 2 w Rawie Mazowieckiej, aktualny Mistrz Polski Kadetów w deblu z Dawidem Jadamem i Wicemistrz Polski w grze mieszanej z Natalią Gaworską.