Tenisistki stołowe Bogorii Grodzisk Mazowiecki – Zofia Śliwka i Milena Mirecka zajęły drugie miejsce podczas rozgrywanego we Władysławowie turnieju WTT Youth Star Contender w grze podwójnej kadetek.

W finałowym pojedynku reprezentantki Polski uległy najwyżej rozstawionej parze w imprezie – Annett Kaufmann z Niemiec i Biance Mei Rosu z Rumunii 1:3 (11:8, 6:11, 4:11, 6:11).

We wcześniejszych pojedynkach w COS OPO Cetniewo Śliwka i Mirecka wyeliminowały trzy inne pary: Aleksandrę Bokovą i Eseniię Shirokovą (Rosja), Marię Vidakovic i Senę Smailji (Chorwacja) oraz Zrinkę Rebic (Chorwacja) i Cristinę Singeorzan (Rumunia).

Biało-czerwoni start w WTT Youth Star Contender kończą ostatecznie z trzema medalami. Oprócz srebrnego medalu Zofii Śliwki i Mileny Mireckiej w grze podwójnej kadetek, brązowy krążek wywalczyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w grze podwójnej juniorów oraz srebrny medal Mateusz Sakowicz i Rafał Formela w grze podwójnej wśród kadetów.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Enea. Partnerami są Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i SportuTIBHAR , Butterfly Table Tennis oraz Przegląd Sportowy

Organizacja turnieju współfinansowania ze środków Budżetu Państwa.