– Świetnie, że zadebiutuję w Polsce w zawodach nowej serii WTT Youth Star Contender. Liczę na dobry wynik zarówno w singlu, jak i deblu z Maćkiem Kubikiem – mówi Samuel Kulczycki, Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców, który w dniach 19 – 20 października zagra w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie.

19-letni Samuel Kulczycki, aktualny Wicemistrz Europy Juniorów w singlu, jest rozstawiony z numerem 6. Z nr 1 zagra jego finałowy rywal z lipcowych MEJ w Varażdinie Niemiec Kay Stumper. Zgodnie z regulaminem w Polish Open zagra 32 singlistów.

– Myślę, że to fajny turniej, a granie bez eliminacji, od razu rywalizacja w fazie pucharowej, czyli do przodu, jest korzystnym rozwiązaniem. Zobaczymy jak będzie, ale oczywiście chciałbym stanąć na podium w obu konkurencjach – powiedział Samuel Kulczycki.

Do WTT Youth Star Contender w hali w COS-ie Cetniewo przygotowuje się w ośrodku w Ochsenhausen. – Maciek udaje się jeszcze na Top 10 juniorów do Francji, a ja nie zagram w Tours tylko skupię się na treningach. W Ochsenhausen trenuje także m.in. Japończyk Hayata Suzuki, który również wystąpi we Władysławowie – przyznał reprezentant Polski.

Podczas tegorocznych ME Juniorów Samuel Kulczycki zdobył złoto w deblu z Maciejem Kubikiem i drużyną (Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski), srebro w singlu i brąz w mikście z Anną Brzyską. Niedawno wziął udział w DME Seniorów w Rumunii, gdzie wygrał swoje obie gry – z Hiszpanem Carlosem Caballero 3:1 i Austriakiem Andreasem Levenko 3:2 (w ostatnim secie 20:18).

– W Drużynowych ME zagrałem dobrze, chociaż przed turniejem miałem kłopoty zdrowotne, bowiem dopadła mnie grypa żołądkowa. Na szczęśćie udało się pozbierać, chociaż nie miałem dużo czasu żeby dojść do siebie – stwierdził Samuel Kulczycki.

W lidze niemieckiej w barwach Liebherr ma bilans 4-2 w singlu oraz 2-1 w deblu z Maciejem Kubikiem. – Ostatnio w Bundeslidze przegraliśmy z Maćkiem grę podwójną, ale 2 dni później zdobyłem punkt w meczu Pucharu Niemiec, pokonując 3:1 Tomasa Polanskiego z FC Saarbrucken. Niestety cały mecz przegraliśmy 1:3.

Oprócz Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika, w reprezentacji polskich juniorów w WTT Youth Star Contender we Władysławowie zagrają Szymon Kolasa, Miłosz Redzimski i Maksymilian Miastowski. W zawodach wezmą udział też nasi kadeci, juniorki i kadetki. Turniej kobiet U19 i U15 odbędzie się w dniach 22 – 23 października.