Mistrzowie Europy Juniorów Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zdobyli brązowy medal w deblu podczas WTT Youth Star Contender we Władysławowie. – Mogło być znacznie lepiej – nie ukrywają reprezentanci Polski, których tam razem zabrakło na podium w singlu.

W półfinale gry podwójnej Samuel Kulczycki i Maciej Kubik przegrali z Niemcami Kayem Stumperem i Danielem Rindererem 2:3, których 3 miesiące temu pokonali 3:2 w finale MEJ w chorwackim Varażdinie.

– Myślę, że nie pozbieraliśmy się z Maćkiem do końca po naszych przegranych singlach i dlatego zagraliśmy gorzej niz normalnie. W 5 secie cały czas prowadziliśmy, dopiero w końcówce przeciwnicy nas dogonili – przyznał Samuel Kulczycki, a Maciej Kubik dodał: – Uważam, iż nie zagraliśmy na swoim najwyższym poziomie w półfinale. Z drugiej strony bardzo dobrze zagrał też Stumper. Duże znaczenie w deblu mają detale, bo liczy się przede wszystkim serwis i odbiór.

Wcześniej Mistrzowie Europy Juniorów pokonali Maksymiliana Miastowskiego i Rosjanina Maksima Kaburkina 3:2 oraz Miłosza Redzimskiego i Szymona Kolasę 3:2.

W 1/8 finału singla Samuel Kulczycki wygrał z Belgiem Louisem Laffineurem 3:0, a Maciej Kubik z Chorwatem Ivorem Banem 3:1, z którym kilka dni temu przegrał na Top 10 juniorów. W ćwierćfinle Samuel Kulczycki uległ Kayowi Stumperowi 2:3 i to był ich kolejny bezpośredni mecz po finale tegorocznych MEJ. Maciek Kubik przegrał z Francuzem Alexisem Lebrunem 2:3.

– Mecz ze Stumperem był zupełnie inny niż na Mistrzostwach Europy w Varażdinie. W COS-ie Cetniewo to ja prowadziłem całe spotkanie i przy stanie 2:0 i 9:7 nie doprowadziłem pojedynku do końca – powiedział Samuel Kulczycki.

Z kolei Maciej Kubik mówił: – Jestem zadowolony z meczów z Banem, bo dzięki niemu po Top 10 wyciągnąłem wnioski co do gry z leworęcznymi. W ćwierćfinale prowadziłem z Lebrunem 2:1 i czułem, że miałem przewagę w tym meczu. Zabrakło trochę cierpliwości i dostosowania się do jego nietypowej gry, ale też wyciągnę wnioski z tego spotkania na przyszłość.

Reprezentanci Polski wrócili już do ośrodka w Ochsenhausen, a 31 października ich klub Liebherr zagra w Bundeslidze z Bad Homburg. W listopadzie czeka ich start w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Belgii.