Cztery Polki wystąpią w 1/8 finału WTT Youth Star Contender w grze pojedynczej kadetek i juniorek. W sobotę w półfinale gry podwójnej U15 zagrają również Milena Mirecka i Zofia Śliwka.

Czwarty dzień turnieju we Władysławowie rozpocznie się od zmagań w pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej. Nasze kadetki – Natalia Bogdanowicz i Karolina Hołda w 1/8 finału zmierzą się z najwyżej rozstawionymi zawodniczkami w imprezie. Bogdanowicz zagra z liderką światowego rankingu – Haną Godą z Egiptu, a Hołda z Annett Kaufmann z Niemiec.

Dwie przedstawicielki Polski wystąpią również w 1/8 finału gry pojedynczej juniorek. Ilona Sztwiertnia zagra o godzinie 10:45 z Haną Godą (Egipt), a Zuzanna Wielgos zmierzy się z Vladą Voroniną (Rosja), która we Władysławowie rozstawiona jest z numerem drugim.

Przy stole w sobotnie popołudnie pojawią się również kadetki Bogorii Grodzisk Mazowiecki – Zofia Śliwka i Milena Mirecka, które o godzinie 15:00 w półfinale gry podwójnej U15 zagrają z rosyjskim duetem: Aleksandra Bokova/Eseniia Shirokova.

Plan sobotnich spotkań Polek:

gra pojedyncza – 1/8 finału:

kadetki:
Hana Goda (Egipt) – Natalia Bogdanowicz (godz. 9:30, stół 2)
Karolina Hołda – Annett Kaufmann (Niemcy) (godz. 9:30, stół 3)

juniorki:
Ilona Sztwiertnia – Hana Goda (Egipt) (godz. 10:45, stół 4)
Zuzanna Wielgos – Vlada Voronina (Rosja) (godz. 11:15, stół 2)

gra podwójna – półfinał:

kadetki:
Milena Mirecka/Zofia Śliwka – Aleksandra Bokova/Eseniia Shirokova (Rosja) (godz. 15:00, stół 1)