Występująca w SKTS Sochaczew Ilona Sztwiertnia jako czwarta polska juniorka zagra w turnieju WTT Youth Star Contender we Władysławowie (22 – 23 października).

– Po wycofaniu jednej z zagranicznych zawodniczek, pierwsza rezerwowa Ilona Sztwiertnia zajęła jej miejsce w zawodach U-19 juniorek w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

Ilona Sztwiertnia i inna reprezentacyjna juniorka Zuzanna Wielgos występują w tym sezonie Ekstraklasy w SKTS Sochaczew. Do tej pory Zuzanna Wielgos ma bilans gier 2-3, a Ilona Sztwiertnia 0-3.

W rywalizacji juniorek nasz kraj reprezentować będą także Anna Brzyska z Akademii Zamojskiej Zamość i Wiktoria Wróbel z MRKS-u Gdańsk. Anna Brzyska ma 2 zwycięstwa i 3 porażki w seniorskich rozgrywkach, zaś Wiktoria Wróbel po 2 wygrane i przegrane.

W kadetkach w COS-ie Cetniewo wystąpią Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Karolina Hołda, Natalia Gaworska, Milena Mirecka, Wanessa Kulczycka i Julia Bartkiewicz.

We wtorek we Władysławowie zaczęły się zawody WTT Youth Star Contender kadetów i juniorów. W kategorii U-15 awans do głównej drabinki wywalczyli Artur Gromek, Patryk Żyworonek, Samuel Michna i Rafał Formela, a w U-19 zakwalifikowali się Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski.