– Po dłuższej przerwie będę mogła sprawdzić się w międzynarodowej rywalizacji. Liczę na dobre miejsca zarówno w singlu, jak i deblu – mówi juniorka Anna Brzyska przed turniejem WTT Youth Star Contender we Władysławowie. Zawody juniorek i kadetek odbędą się w dniach 22 – 23 października w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo.

– Chcę zagrać jak najlepiej! Formuła turnieju bez eliminacji wydaje mi się pozytywnym rozwiązaniem – powiedziała Anna Brzyska, która ma już spore doświadczenie w występach w Polish Open.

– W krajowych zawodach cyklu World Tour uczestniczyłam już czterokrotnie. W 2019 roku dotarłam w singlu do 1/8 finału. A największy sukces odniosłam w tamtym właśnie sezonie, dokładnie na początku października 2019 w słoweńskiej miejscowości Otočec, gdzie zajęłam 1 miejsce. W singlu w ćwierćfinale byłam w Croatia Open, zaś brązowy medal wywalczyłam w World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Świata – dodała.

W następnym tygodniu w COS-ie Cetniewo Anna Brzyska zagra w singlu oraz deblu z Zuzanną Wielgos. W tym składzie zdobyły brązowy medal podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Varażdinie. W Chorwacji Anna Brzyska wywalczyła też brąz z Samuelem Kulczyckim w grze mieszanej.

– Sięgnęłyśmy po brąz MEJ, a wcześniej zdobyłyśmy razem również tytuł Mistrzyń Polski w Ustrzykach Dolnych. Na co dzień nie mamy możliwości wspólnie trenować, ale przy stole dobrze się rozumiemy. A co do mistrzostw w Chorwacji, poza dwoma brązowymi medalami byłam też w ćwierćfinale singla i z drużyną. Przed zawodami nie spodziewałam się takich rezultatów, tym bardziej, że był to mój pierwszy sezon w kategorii juniorek – przyznała Anna Brzyska.

W rozgrywkach 2021-22 Anna Brzyska zadebiutowała w Ekstraklasie w barwach Akademii Zamojskiej. Na razie ma bilans 2-3, a pokonała m.in. Katarzynę Ślifirczyk 3:1.

– W dotychczasowych pojedynkach zagrałam dobrze, choć czeka mnie jeszcze dużo pracy. Najlepsze gry to te z Iriną Ciobanu i Katarzyną Ślifirczyk. W Ekstraklasie jest o wiele wyższy poziom niż w 1. Lidze, a moim celem jest zagranie jak najlepszych spotkań – stwierdziła 16-letnia zawodniczka, która na co dzień trenuje w Jarosławiu i uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego w tamtejszej Szkole Mistrzostwa Sportowego.