– Doświadczenie jest dla mnie bardzo cenne, a z każdym turniejem jestem bogatsza o kolejne – mówi 16-letnia Natalia Bogdanowicz, która zadebiutuje w kategorii juniorek w World Table Tennis Youth Contender we Władysławowie (27 marca – 2 kwietnia).

W poprzednim sezonie Natalia Bogdanowicz z Warmii Lidzbark Warmiński zdobywała medale Mistrzostw Europy i Świata Kadetek. Od 2023 roku gra w juniorkach, a jej pierwszym międzynarodowym sprawdzianem były zawody w lutym w Tunisie.

– Jednym z największych pozytywów turnieju w Tunezji był świetny mecz z Mistrzynią Europy do lat 21 Rumunką Eleną Zaharią. Dużo wniosków, które pozwolą mi być silniejszą w kolejnych meczach – powiedziała Natalia Bogdanowicz.

W COS OPO w Cetniewie rozgrywane będą tylko mecze singlowe, nie będzie rywalizacji w deblu i mikście. – Dla mnie to normalna sytuacja, ponieważ nie na każdym turnieju występuję w grach podwójnych. A jeśli chodzi o dodatkowy czas na analizę zagranicznych rywalek, mogę to robić w każdej wolnej chwili, nie tylko na turniejach – dodała.

Oprócz Natalii Bogdanowicz, trener reprezentacji Alan Woś powołał siedem juniorek, a są to: Anna Brzyska, Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia, Anna Kubiak, Aleksandra Guzik oraz rówieśniczki naszej rozmówczyni Zofia Śliwka i Karolina Hołda.

Przed WTT Youth Contender Natalia Bogdanowicz zagra w 91. Indywidualnych Mistrzostwach Polski. W seniorskim czempionacie debiutowała już w 2019 roku w Gliwicach.

– W IMP wystąpię już po raz piąty z czego bardzo się cieszę. W deblu zagram z Zuzanną Wielgos, a miksta jeszcze nie mam – przyznała 2-krotna Mistrzyni Europy Kadetek.

Pytana o cele wynikowe w płockich zawodach, odpowiedziała: – Skupiam się na swojej grze, a w efekcie być może pojawi się strefa medalowa jak rok temu w deblu z Julią Szymczak – stwierdziła brązowa medalistka IMP 2022.

Podobnie jaki kilkoro innych Biało-Czerwonych, w najbliższych tygodniach Natalię Bogdanowicz czeka jeszcze jedna wielka impreza – debiut w Młodzieżowych ME w Sarajewie. Tam będzie rywalizować z zawodniczkami starszymi nawet o 5 lat.

Partnerem głównym turnieju WTT Youth Contender Wladyslawowo 2023 jest Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Turniej dofinansowany został ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Partnerami wydarzenia są: International Table Tennis Federation, TIBHAR, Przegląd Sportowy oraz 729.