– Odczuwam niedosyt po Mistrzostwach Polski Juniorek. Oczekuję od siebie dobrej dyspozycji sportowej, mentalnej i fizycznej podczas WTT w hali COS OPO Cetniewo – mówi Anna Kubiak przed turniejem World Table Tennis Youth Contender, który w dniach 16 – 22 maja odbędzie się we Władysławowie.

Wychowanka JKTS Jastrzębie-Zdrój po raz 3 wystąpi w prestiżowej imprezie rangi WTT w Polsce, poprzednio nazywanej ITTF Polish Junior & Cadet Open.

– W 2018 roku w kategorii kadetek w rundzie grupowej wygrałam 3:0 z Ltwinką Migle Mortunaite oraz przegrałam 0:3 z Japonką Honami Nakomori. Następnie w 1 rundzie uległam 0:3 Belgijce Estelle Duvivier. Z kolei w 2019 roku w juniorkach pokonałam Słowaczkę Zuzanę Pokovą 3:1 oraz przegrałam 1:3 z Kazaszką Sarvinoz Mirkadirovą i 0:3 z Ukrainką Yaroslavą Prykhodko Yaroslava. Wystąpiłam także w kadetkach, wygrywając 3:0 z Wiktorią Przybytkowską i przegrywając 0:3 z Japonką Hikari Okubo, 2:3 ze Szwedką Niną Johansson. Teraz w Cetniewie zagram w U-19 i chciałabym zagrać na jak najwyższym poziomie – powiedziała Anna Kubiak.

Dla polskich juniorek i juniorów bardzo ważnymi zawodami przed World Table Tennis były Mistrzostwa Polski w tej grupie wiekowej w Gliwicach. Rok temu Anna Kubiak (ur. w 2004 r.) zdobyła w MPJ w Ustrzykach Dolnych brąz w singlu, deblu z Natalią Szymczyk oraz drużynowo z Weroniką Tomczak, Laurą Kałużny i Nadią Kloczkowską.

– Na Mistrzostwa Polski do Gliwic jechałam z największym nastawieniem na zdobycie medalu w grze indywidualnej. Oczywiście zależało mi aby zagrać na 100 procent swoich możliwości i zająć miejsce na podium w czterech konkurencjach. W singlu o wejście do ósemki zagrałam dobry mecz z Laura Kałużny. Prowadziłam już 3:0 i 8:2 w 4 secie, a wtedy nastąpił chwilowy brak koncentracji z mojej strony, co rywalka potrafiła wykorzystać. Wynik meczu rozstrzygnął się w 7 secie. Miało to duży wpływ na moją postawę w kolejnym pojedynku o strefę medalową z Paulą Krysińską, gdyż duże zmęczenie fizyczne nie pozwoliło mi zagrać na optymalnym poziomie i przegrałam 1:4 – przyznała tenisistka stołowa reprezentująca w zawodach indywidualnych ZKS Zielona Góra.

W MPJ 2021 Anna Kubiak i Kuba Kwapiś osiągnęli ćwierćfinał w mikście, a teraz wywalczyli brąz. – Z tego wyniku jestem zadowolona, a po pozostałych konkurencjach odczuwam niedosyt. Uważam, że stać mnie na dużo lepsza grę – oceniła.

Anna Kubiak trenuje tenis stołowy 11 lat, a jej pierwszym szkoleniowcem był Jarosław Kolekta z Jastrzębia-Zdroju. – Jestem zawodniczką atakującą. Z polskich tenisistów stołowych najbardziej podoba mi się dynamiczny styl gry Marka Badowskiego. Obecnie trenuję w ośrodku w Drzonkowie i pracuję na co dzień z Lucjanem Błaszczykiem oraz Andrzejem Kopeckim z klubu ZKS Zielona Góra.