Pod opieką 8-osobowego sztabu trenerskiego będą polscy reprezentacyjni kadeci i juniorzy uczestniczący w przyszłym tygodniu (16 – 22 maja) w turniejach World Table Tennis Youth Contender we Władysławowie i Berlinie. To etap przygotowań do lipcowych Mistrzostw Europy w tych kategoriach wiekowych w Serbii.

– Do Berlina z kadetami i juniorami pojadą Patryk Jendrzejewski i Lucjan Błaszczyk, a z kadetkami i juniorkami Alan Woś i Mateusz Czernik. W COS OPO w Cetniewie do trenerów z Berlina dołączą Tomasz Krzeszewski i Piotr Kołaciński (chłopcy) oraz Marcin Kusiński i Maciej Karmoliński (dziewczyny) – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Przed majowymi WTT Youth Contender we Władysławowie i Berlinie, nasza krajowa czołówka rywalizowała w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gliwicach oraz Mistrzostwach Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku.

W singlu złote medale zdobyli: w juniorach – Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) i Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo), w kadetach – Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka).

W zbliżających się zawodach młodzieżowych cyklu World Table Tennis kadeci i juniorzy rywalizować będą w grze pojedynczej.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 6 – 15 lipca w Serbii. Zawody drużynowe rozegrane zostaną od 6 do 10 lipca, a indywidualne od 11 do 15 lipca.

W 2021 roku złote medale zdobyli m.in. drużyna polskich juniorów, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w deblu juniorów oraz Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel w mikście kadetów.

Partnerami turnieju we Władysławowie są: Enea – Sponsor Generalny PZTS, Ministerstwo Sportu i Turystyki, TIBHAR oraz Przegląd Sportowy.