Natalia Bogdanowicz dotarła do ćwierćfinału rozgrywanego Vila Real (Portugalia) turnieju WTT Youth Contender do lat 17. W poniedziałek Polka, która wywalczyła w ostatnim czasie dwa medale podczas międzynarodowych turniejów tej samej serii w Spa i Metz, wystąpi w 1/8 finału w grze pojedynczej do lat 15.

Tenisistka stołowa Polmleku Lidzbark Warmiński w ćwierćfinale turnieju U17 przegrała z Sophią Earley (Irlandia) 2:3 (wcześniej, bo w 1/8 finału Bogdanowicz pokonała sklasyfikowaną na 16. miejscu na liście światowej U17 Matildę Pinto). Druga z Polek – Weronika Bobek, start w kategorii do lat 17 zakończyła na pierwszej rundzie turnieju głównego.

W poniedziałek przed Natalią Bogdanowicz występ w 1/8 finału U15. W fazie grupowej Polka zaprezentowała się znakomicie, pewnie wygrywając rywalizację w grupie „1”. Rywalką naszej zawodniczki w drugiej rundzie turnieju głównego będzie Maria Berzosa Casas z Hiszpanii.

W środę do rywalizacji w WTT Youth Contender w Vila Real przystapią Artur Gromek i Oleg Stefanowicz.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wyniki grupowych spotkań Polek:

U19:

grupa 10:
Sophie Earley (Irlandia) – Weronika Bobek 3:2 (8:11, 6:11, 11:5, 11:6, 11:1)
Jana Riera (Hiszpania) – Weronika Bobek 3:2 (6:11, 11:9, 4:11, 11:6, 12:10)

U17:

grupa 9:
Natalia Bogdanowicz – Emma My-Linh Eckeroth (Dania) 3:0 (11:7, 11:6, 11:3)
Natalia Bogdanowicz – Eloise Duvivier (Belgia) 3:1 (11:8, 11:8, 7:11, 11:4)

grupa 10:
Maria Berzosa Casas (Hiszpania) – Weronika Bobek 3:2 (11:8, 4:11, 7:11, 12:10, 11:6)
Susana Esteves Costa (Portugalia) – Weronika Bobek 0:3 (7:11, 5:11, 11:13)

U15:

grupa 1:
Natalia Bogdanowicz – Joana Pinto (Portugalia) 3:0 (wo)
Natalia Bogdanowicz – Julia Martin (Hiszpania) 3:0 (11:7, 11:7, 11:5)

Wyniki turnieju głównego:

U17:

1/16 finału:
Juliana Silva (Portugalia) – Natalia Bogdanowicz 1:3 (12:10, 9:11, 4:11, 8:11)
Matilde Pinto (Portugalia) – Weronika Bobek 3:0 (11:9, 11:9, 11:7)

1/8 finału:
Matilde Pinto (Portugalia) – Natalia Bogdanowicz 0:3 (9:11, 10:12, 11:13)

1/4 finału:
Natalia Bogdanowicz – Sophie Earley (Irlandia) 2:3 (11:8, 9:11, 6:11, 11:9, 11:13)