Kolejny międzynarodowy sukces odniosła tenisistka stołowa Polmleku Lidzbark Warmiński – Natalia Bogdanowicz. Młoda zawodniczka z Warmii i Mazur wywalczyła brązowy medal podczas turnieju World Table Tennis Youth Contender do lat 15 w portugalskim Vila Real.

Liderka ogólnopolskiego rankingu do lat 15 w Portugalii dotarła do półfinału zmagań w gronie kadetek. W 1/2 finału Natalia Bogdanowicz przegrała z reprezentantką Francji – Elise Pujol 1:3 (2:11, 10:12, 11:6, 5:11).

We wcześniejszych pojedynkach turnieju głównego Polka wygrała z Marią Berzosą Casas (Hiszpania) 3:0 (11:5, 11:8: 11:2) oraz Ahriyą Anand (Indie) 3:1 (9:11, 11:6, 11:8, 11:5). Hiszpanka zajmuje aktualnie ósme, a zawodniczka z Indii 27 miejsce w rankingu światowym do lat 15.

Brązowy medal Natalii Bogdanowicz w turnieju WTT Youth Contender do lat 15 w portugalskim Vila Real jest trzecim krążkiem Polki wywalczonym w ostatnim czasie w zawodach międzynarodowych. Wcześniej tenisistka stołowa z Lidzbarka Warmińskiego stawała na podium zawodów w Metz (Francja) i Spa (Belgia).

W środę do rywalizacji w WTT Youth Contender w Vila Real przystapią Artur Gromek i Oleg Stefanowicz.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.