Reprezentanci Polski zakończyli w niedzielę udział w zawodach WTT Youth Contender we francuskim Metz. Po niezwykle udanych zawodach WTT Youth Contender w Spa (Belgia), gdzie Miłosz Redzimski dwukrotnie stawał na podium, we Francji biało-czerwoni nie wywalczyli pozycji medalowych.

Z dobrej strony we Francji zaprezentował się Rafał Formela, który dotarł do ćwierćfinału w grze pojedynczej kadetów. Polak w 1/4 finału uległ rozstawionemu z „jedynką” Kazachowi Alanowi Kurmangaliyevowi 1:3.

Lider juniorskiej kadry – Miłosz Redzimski odpadł w 1/8 finału. Wicemistrz świata kadetów z Portugalii w trzeciej rundzie turnieju głównego musiał uznać wyższość Hiszpana Arnaua Ponsa, który w fazie grupowej ograł także drugiego z Polaków – Szymona Kolasę.

W turnieju głównym w grze pojedynczej kadetów wystąpił również Artur Gromek, który w eliminacjach wygrał rywalizację w swojej grupie z kompletem zwycięstw. Ostatecznie tenisista stołowy Warmii Lidzbark Warmiński odpadł w 1/16 finału, ulegając reprezentantowi Izraela – Nataneiowi Abramovowi.

Szymon Kolasa i Mateusz Sakowicz start we francuskim Metz zakończyli na fazie grupowej.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wyniki:

U19:

faza grupowa:

grupa 18:
Miłosz Redzimski – Olivier Novicky (Słowacja) 3:0 (11:5, 11:5, 11:9)
Miłosz Redzimski – Eitay Shushan (Izrael) 3:0 (11:7, 11:9, 11:7)

grupa 24:
Arnau Pons (Hiszpania) – Szymon Kolasa 3:2 (8:11, 11:7, 11:6, 10:12, 14:12)
Szymon Kolasa – Andrei Tomica (Rumunia) 2:3 (8:11, 11:9, 11:7, 8:11, 12:14)

turniej główny:

1/32 finału:
Silas Monteiro (Portugalia) – Miłosz Redzimski 0:3 (8:11, 6:11, 9:11)

1/16 finału:
Adrian Rubinos (Peru) – Miłosz Redzimski 1:3 (6:11, 8:11, 11:9, 5:11)

1/8 finału:
Miłosz Redzimski – Arnau Pons (Hiszpania) 2:3 (9:11, 12:10, 11:6, 3:11, 9:11)

U15:

grupa 14:
Hugo Urquizar (Hiszpania) – Artur Gromek 1:3 (7:11, 12:14, 12:10, 9:11)
Artur Gromek – Vitja Lutsenko (Belgia) 3:0 (7:11, 12:14, 12:10, 9:11)

grupa 15:
Rafał Formela – Temurbek Nurmonov (Uzbekistan) 3:0 (11:4, 11:4, 11:1)
Rafał Formela – Antoine Jeas Christian Noirault (Francja) 1:3 (11:9, 7:11, 7:11, 7:11)

grupa 21:
Mateusz Sakowicz – Rija Warin (Francja) 0:3 (6:11, 1:11, 9:11)
Mateusz Sakowicz – Yadier Lopez Velez (Portoryko) 3:2 (13:11, 8:11, 8:11, 11:6, 11:7)
Mateusz Sakowicz – Dinis Ye (Portugalia) 3:0 (11:2, 11:4, 11:6)

Luca Daniel Stefan Trascu (Francja) – Rafał Formela 1:3 (6:11, 11:8, 8:11, 5:11)