Zuzanna Wielgos awansowała do ćwierćfinału rozgrywanego w czeskim Havirovie turnieju WTT Youth Contender do lat 17. Rywalką Polki w 1/4 finału będzie reprezentantka Chin – Zong Geman. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 16:45.

Cztery Polki przebrnęły pomyślnie przez eliminacje grupowe i zagrały w turnieju głównym w czeskim Havirovie. W fazie pucharowej najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Wielgos, która w sobotnie popołudnie wystąpi w ćwierćfinale. Rzeszowianka w „głównej drabince” pokonała już Mariję Mikalauskyte z Litwy 3:0 i Sarvinoz Mirkadirovą z Kazachstanu 3:2.

Oprócz Wielgos w turnieju głównym zagrały jeszcze Zofia Śliwka, Natalia Bogdanowicz i Natalia Gaworska. Tenisistka stołowa Bogorii Grodzisk Mazowiecki w 1/16 finału przegrała ze srebrną medalistką mistrzostw Europy kadetek w grze pojedynczej – Veroniką Matiuniną 0:3. Na tym samym etapie z imprezą pożegnała się Natalia Bogdanowicz, która w drugiej rundzie turnieju głównego uległa Jennifer Varghese z Indii 1:3.

Czwarta z Polek – Natalia Gaworska zmagania zakończyła na 1/8 finału w turnieju do lat 17. Wrocławianka po pokonaniu Kaashvi Gupty z Indii 3:0 w trzeciej rundzie turnieju głównego przegrała z Cleą De Stoppeleire z Francji 1:3.

W sobotę w Harvirovie rozpoczęły się zmagania w fazie grupowej U15 i U19.