Wtorek był znakomitym dniem dla reprezentantów Polski biorących udział w turniejach z serii WTT Youth Contender w Berlinie i Władysławowie. W Niemczech brązowe medale wywalczyli Mateusz Zalewski (U17) i Samuel Michna (U13) a w hali COS OPO Cetniewo na drugim stopniu podium stawały Wiktoria Wróbel (U17) i Katarzyna Rajkowska (U13).

We wtorek zapadły pierwsze rozstrzygnięcia podczas turnieju WTT Youth Contender, który wczoraj rozpoczął się we Władysławowie. W nadmorskiej miejscowości do finału zmagań do lat 17 dotarła Wiktoria Wróbel. Polka, która w ćwierćfinale i półfinale ogrywała swoje rywalki (Tajwankę Yeh Yi-Tian i Koreankę Choi Yeseo) bez straty seta, w finałowym meczu uległa Cheng Pu-Syuan (Tajwan) 1:3 (9:11, 11:6, 11:6, 11:5).

Sukces swojej starszej koleżanki z reprezentacji powtórzyła we Władysławowie Katarzyna Rajkowska. Polka zajęła drugie miejsce w turnieju do lat 13, przegrywając w finale z Asel Erkebaevą z Uzbekistanu 2:3 (8:11, 11:8, 9:11, 11:4, 8:11). Wcześniej, bo w półfinale, tenisistka stołowa z naszego kraju pewnie pokonała Iarinę Precup z Rumunii 3:0.

Dobre wieści napłynęły we wtorek także z Berlina, gdzie równolegle rozgrywany jest turniej WTT Youth Contender. W stolicy Niemiec brązowe medale wywalczyli Mateusz Zalewski i Samuel Michna. Pierwszy zajął trzecie miejsce w rywalizacji zawodników do lat 17, a drugi wśród młodzików (U13).

O podium u naszych zachodnich sąsiadów otarł się Patryk Żyworonek. Zawodnik ZKS-u Zielona Góra dotarł do ćwierćfinału zmagań do lat 13, w którym uległ półfinałowemu pogromcy Samuela Michny – Ryuusei Kawakamiemu z Japonii 0:3 (3:11, 8:11, 8:11).

W środę w Berlinie i Władysławowie rozpocznie się rywalizacjach w turniejach głównych do lat 15 i 19.

Partnerami turnieju we Władysławowie są: Enea – Sponsor Generalny PZTS, Ministerstwo Sportu i Turystyki, TIBHAR oraz Przegląd Sportowy.