Rafał Formela dotarł do 1/8 finału rozgrywanego we francuskim Metz WTT Youth Contender do lat 17. Polak w trzeciej rundzie turnieju głównego przegrał z reprezentantem Korei Południowej – Lee Hoyunem 1:3, który kilka dni wcześniej zajął drugiem miejsce w WTT Youth Contender do lat 17 w Spa.

Trzech biało-czerwonych wzięło udział w zmaganiach w grze pojedynczej do lat 17 w Metz. Najlepiej we Francji zaprezentował się Formela, który ostatecznie rywalizację ukończył na miejscach 9-16. W turnieju głównym wystąpił również Artur Gromek, jednak w 1/32 finału przegrał z Austriakiem Julianem Rzihauschek 1:3.

Trzeci z biało-czerwonych – Mateusz Sakowicz nie zdołał przebrnąć przez fazę grupową. Młody Polak zanotował dwie porażki w grupie „13” i pożegnał się z zawodami do lat 17.

W sobotę rano rozpoczęły się w Metz kwalifikacje grupowej w turniejach do lat 15 i 19. W jednej i drugiej grupie wiekowej startują biało-czerwoni.