W Centrum Sportowym w Otocec rozpoczął się dziś turniej WTT Feeder Otocec 2022 Presented by I Feel Slovenia w tenisie stołowym. Pierwszego dnia zmagań rozegrano spotkania pierwszej rundy kwalifikacji w grze podwójnej i mieszanej.

Do kwalifikacji w grze podwójnej mężczyzn przystąpiły dwie polskie pary, z których swoje spotkanie w pierwszej rundzie wygrali tylko Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Drugi nasz duet – Marek Badowski i Jakub Dyjas, przegrał z japońskim deblem Shunsuke Togami/Maharu Yoshimura 1:3.

Szansę na awans do turnieju głównego gry mieszanej zachowują nadal Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn. Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym ograli w poniedziałek Rozalinę Khadjievę i Zokhida Kenjaev 3:2. We wtorek Kulczycki i Węgrzyn w decydującym meczu o awansie zmierzą się z Charlotte Bardsley i Tomem Jarvisem (Anglia).

Warto dodać, że zapewniony udział w turnieju głównym gry podwójnej kobiet mają Katarzyna i Anna Węgrzyn.

We wtorek w Otocec swoje pierwsze spotkania w kwalifikacjach do turnieju głównego gry pojedynczej rozegrają biało-czerwoni: Agata Zakrzewska, Katarzyna Węgrzyn i Marek Badowski. Czworo naszych rodaków: Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Natalia Bajor ma zapewniony udział w głównej drabince singla

Wyniki pierwszej rundy kwalifikacji:

gra mieszana:
Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn – Rozalina Khadjieva/Zokhid Kenjaev (Uzbekistan) 3:2 (10:12, 11:8, 11:7, 7:11, 11:5)

gra podwójna mężczyzn:
Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Amir Hossein Hodaei (Iran)/Hwang Minha (Korea Płd.) 3:0 (wo)
Marek Badowski/Jakub Dyjas – Shunsuke Togami/Maharu Yoshimura (Japonia) 1:3 (7:11, 11:8, 4:11, 9:11)