W środę zapadną decydujące rozstrzygnięcia w kwalifikacjach WTT Feeder Otocec 2022 Presented by I Feel Slovenia. Biało-czerwoni będą mieli dziś aż pięć szans na awans do turnieju głównego gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej.

Jako pierwsi do stołu podejdą Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn, którzy w decydującym spotkaniu o awansie do głównej drabinki gry mieszanej zagrają z Charlotte Barsley i Tomem Jarvisem.

Szanse na grę w turnieju głównym gry podwójnej mają z kolei Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Mistrzowie Europy juniorów w tej konkurencji o godzinie 11:35 zagrają w drugiej rundzie kwalifikacji z japońskim duetem Sora Matsushima/Jo Yokotani.

W godzinach popołudniowych odbędą się decydujące mecze kwalifikacji w grze pojedynczej. Marek Badowski o godzinie 15:45 zmierzy się z Liangiem Guodongiem (Chiny), a Katarzyna Węgrzyn zagra z Chorwatką Andreą Pavlovic (początek meczu o godzinie 14:35). Rywalką Agaty Zakrzewskiej będzie z kolei Chinka Han Feier (mecz rozpocznie się o godzinie 14:35)

Pięcioro naszych rodaków: Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Anna Węgrzyn i Natalia Bajor ma zapewniony udział w głównej drabince singla

Zmagania w Otocec na żywo można oglądać na oficjalnym profilu World Table Tennis na platformie YouTube.

Plan środowych spotkań Polaków w kwalifikacjach:

gra mieszana – 2. runda:
Charlotte Barsley/Tom Jarvis (Anglia) – Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn (godz. 10:00)

gra podwójna mężczyzn – 2. runda:
Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Sora Matsushima/Jo Yokotani (Japonia) (godz. 11:35)

gra pojedyncza kobiet – 3. runda:
Han Feier (Chiny) – Agata Zakrzewska (godz. 14:35)
Katarzyna Węgrzyn – Andrea Pavlovic (Chorwacja) (godz. 14:35)

gra pojedyncza mężczyzn – 3. runda:
Marek Badowski – Liang Guodong (Chiny) (godz. 15:45)