Marek Badowski był najbliższy z reprezentantów Polski awansu do półfinału WTT Feeder Otocec 2022 Presented by I Feel Slovenia w grze pojedynczej. Polak toczył bardzo zacięty i wyrównany mecz z Finem Benedekiem Olahem, jednak w decydującym secie prowadząc 10:8 doznał kontuzji i musiał udać się na badania do szpitala.

Spotkanie doskonale radzącego sobie w Otocec Badowskiego z Olahem od początku przebiegało pod dyktando naszego zawodnika. Polak szybko wyszedł na prowadzenie 3:1 w setach i gdy wydawało się, że triumf podopiecznego Tomasza Krzeszewskiego jest kwestią czasu – do gry wrócił Fin. Olah doprowadził do siódmego seta, w którym to jednak Badowski miał piłki meczowe. Niestety, przy wyniku 10:8 Polak podczas długiej wymiany upadł tak nieszczęśliwie, że doznał kontuzji i musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Na ćwierćfinale zmagania w WTT Feeder Otocec 2022 Presented by I Feel Slovenia w grze pojedynczej zakończyli także Maciej Kubik i Natalia Bajor. Reprezentant Dekorglassu Działdowo w 1/4 finału po równym spotkaniu uległ Jangowi Woojinowi z Korei Południowej 1:4, a Bajor w identycznych rozmiarach przegrała z mistrzynią globu juniorek – Kuai Man.

Mimo ćwierćfinałowych porażek, nasi reprezentanci zaliczyli w Otocec bardzo udane występy.

Wyniki sobotnich spotkań Polaków:

gra pojedyncza mężczyzn – ćwierćfinał:
Jang Woojin (Korea Płd.) – Maciej Kubik 4:1 (9:11, 11:9, 12:10, 12:10, 11:5)
Marek Badowski – Benedek Olah (Finlandia) 3:4 (11:8, 10:12, 11:7, 11:5, 7:11, 7:11, 10:12)