To był znakomity dzień dla polskich tenisistów stołowych biorących udział w międzynarodowym turnieju w słoweńskim Otocec. Do ćwierćfinałów gry pojedynczej podczas WTT Feeder Otocec 2022 Presented by I Feel Slovenia awansowali Marek Badowski, Maciej Kubik i Natalia Bajor!

Marek Badowski pokonał w piątek dwóch chorwackich tenisistów stołowych. Najpierw reprezentant Dartomu Bogorii Mazowiecki wygrał z rozstawionym z „jedynką” Andrejem Gaciną, a następnie w 1/8 finału pokonał Filipa Zeljko 4:0. W ćwierćfinale przeciwnikiem Badowskiego będzie Fin Benedek Olah, który z wysokości trybun Centrum Sportowego w Otocec obserwował zwycięstwo Polaka nad Zeljko.

W gronie ośmiu najlepszych zawodników zawodów w Otocec znalazł się także Maciej Kubik. Polak w trzeciej rundzie turnieju głównego wygrał z Chińczykiem Chen Yuanyu 4:0, który wcześniej „wyrzucił” z turnieju dobrze znanego z występów w LOTTO Superlidze Lam Siu Hanga z Hongkongu.

Polscy kibice w sobotę trzymać kciuki będą także za Natalię Bajor, która w ćwierćfinale gry pojedynczej kobiet zagra z aktualną mistrzynią świata juniorek – Kuai Man z Chin. W piątkowy wieczór wicemistrzyni Polski w singlu z Częstochowy pewnie w pięciu setach pokonała w trzeciej rundzie turnieju głównego Węgierkę Georginę Potę 4:1.

Ćwierćfinałowe spotkania z udziałem biało-czerwonych zostaną rozegrane w sobotę. Transmisje z turnieju można oglądać na oficjalnym profilu World Table Tennis na platformie YouTube.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.